The Economist’ten Gazze’deki çocuk ölümlerine alçakça yorum: Yüksek doğurganlık

Batı’nın “medeni” medyası, işgalci İsrail’in katliamlarını örtbas etmek için sınırları zorlayan senaryolara imza atmaktan geri durmuyor. İngiliz The Economist, kadın ve çocuk katili İsrail’in Gazze’deki çocuk katliamlarını Filistinli kadınlarının yüksek doğurganlık oranına bağladı.

İşgalci İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaptığı katliamlarda 3 bin 826’sı çocuk, 2 bin 405’i kadın olmak üzere 9 bin 227 Filistinli ölürken, en az 23 bin kişi de yaralandı.

Katil İsrail’e batılı ülkeler açıktan destek vererek katliama çanak tutarken medyası da boş durmuyor, haberleriyle gerçekleri örtbas etmeye algı satmaya devam ediyor.

Son örnek İngiliz The Economist’ten geldi. Yayın kuruluşu, ölenlerin çoğu neden çocuk sorusunun içinden çıkamamış olacak ki konuya “istatistiki” bir yaklaşımla cevap aramaya karar verdiği haberinde, İsrail’in çocuk katliamına kılıf uydurmak adına sonucu “doğum oranının yüksek olması”na bağlamış. Ölü sayısının da abartıldığı öne sürülen The Economist’in skandal haberine tepki yağıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler