Siyonist İsrail’den vatandaşlarına “gerekirse kimliğinizi gizleyin” uyarısı

7 Ekim’den bu yana Gazze’de hastane, okul demeden katliam yapan İsrail, vatandaşlarına “ülkeden ayrılmayın, mecbur kalırsanız kimliklerinizi gizleyin” çağrısı yaptı.

İsrail Başbakanlığı Ulusal Güvenlik Merkezi ve İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan ortak yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye saldırıları nedeniyle “İsraillilere ve Yahudilere yönelik şiddet olaylarının ve antisemitizmin dünya genelinde arttığı”, bu nedenle seyahatleri sırasında önlemlerini artırmaları istendi.

Açıklamada, vatandaşlar “seyahat uyarısı olmayan ülkelerde bile seçilen destinasyonda İsrail’e yönelik protestoların ve şiddet gösterilerinin var olup olmadığının doğrulanması” için yönlendirilirken, “bu olayların, seyahat uyarısı olmayan ülkeler dahil dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştiği” uyarısında bulunuldu.

“Gösteri ve protestolardan uzak durulması, tetikte olunması ve etrafta olup bitenlere dikkat edilmesi” tavsiye edilen açıklamada, İsraillilerden, “İsrail ve Yahudi sembollerini açıkça göstermekten kaçınmaları” istendi.

“Ulusal Güvenlik Merkezi, bu günlerde yurt dışına seyahat etme zorunluluğunun gözden geçirilmesi çağrısında bulunuyor.” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Arap ülkeleri, Orta Doğu, Kuzey Kafkasya ve İran’a komşu ülkeler başta olmak üzere seyahat uyarısı olan ülkelere seyahatin ertelenmesi” tavsiye edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler