Terör devleti ölüleri bile rahat bırakmıyor

Katil İsrail, öldürdüğü insanları toprak altında bile rahat bırakmıyor. Toplu mezarlara defnedilen cenazeleri buldozerlerle toprak üstüne çıkardı. Filistinliler, cesetlerin bir kısmının köpeklerce parçalandığını anlattı.

7 Ekim’den bu yana Gazze’de 22 binin üzerinde insan öldürerek terör estiren ve her geçen gün estirmeye de devam eden işgalci İsrail güçleri, insanlık suçlarına bir yenisini daha ekledi. Filistinliler, saldırılarda şahit oldukları yıkım ve ölümleri aktarırken, toplu mezarlara defnedilen cenazelerin dahi rahat bırakılmadığı ve buldozerlerle toprak üstüne çıkarıldığını anlattılar.

27 Ekim’de kara işgaline başlayan İsrail güçleri, Gazze Limanı, Şatı Mülteci Kampı, Şeyh Rıdvan, Ed-Derec, Eş-Şucaiye, Et-Tuffah, Ez-Zeytun mahallelerinden 2 Ocak’ta, arkalarında çürümüş cansız bedenler ve enkaz bırakarak çekilmeye başladı. Bölgede katliamlara şahitlik eden Filistinliler, sokaklara atılan cesetlerinin bir kısmının çürüdüğünü, bir kısmının da sokak köpekleri tarafından parçalandığına tanık olduklarını söylediler.

Öte yandan işgalci ordunun, Gazze’nin doğusundaki Tuffah Kabristanı’ndaki açtığı 1100 mezardan “150 cesedi çaldığı” iddia edildi. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi’nden yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Gazze’deki suçlarına “nebbaşlığı” da eklediği ifade edildi. İsrail ordusunun buldozerlerle kentin doğusundaki 1100 kabrin olduğu Tuffah Kabristanı’nı delik deşik ettiği belirtilen açıklamada, 150 cesedin yerlerinden alınarak bilinmeyen bir yere götürülmüş olduğu aktarıldı. Açıklamada, daha önce de İsrail’in “organ hırsızlığı” yaptığı öne sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler