Şifa Hastanesi’nde kuvözden çıkarılmak zorunda kalan bebekler ölüyor!

Terör devleti İsrail, ahlaksızlığını Gazze’deki sivillerin sığınağı olan hastaneleri vurmaya devam ederek gösteriyor. İşgalci İsrail, son olarak Şifa Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesi ile doğumhaneyi hedef aldı. Yenidoğan ünitesi, elektrik kesintileri ve yakıt yokluğu nedeniyle çalışmayı durdurdu ve yoğun bakımda olan bir hasta ile prematüre 6 bebek hayatını kaybetti.

Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin Genel Müdürü Muhammed Ebu Selmiye, hastanede kuvözleri çalıştıracak yakıtın tükendiğini yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebekler için “Maalesef elektrik kesintisi nedeniyle 39 bebekten altısını kaybettik” dedi. 33 bebeğin de hayatını kaybetme riski altında olduğunu söyledi.

Sabaha kadar yetecek elektriğin olduğunu belirten Ebu Selmiye, “Elektrik kesildiğinde bu yenidoğanlar da diğerleri gibi hayatını kaybedecek” dedi.

Şifa Hastanesi cerrahlarından Muhammed Ubeyd ise yenidoğanların öldüğünü doğruladı ve yetişkin bir hastanın da solunum cihazına elektrik olmadığı için yaşamını yitirdiğini söyledi.

Tıbbi yardım örgütü Sınır Tanımayan Doktorlar (Medecins Sans Frontieres ya da MSF) “Birilerinin bize hastaları tahliye edebileceklerinin garantisini vermesini istiyoruz, çünkü yaklaşık 600 yatan hastamız var” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler