Ömer Faruk Gergerlioğlu Halis Hoca’ya yönelik hukuksuzlukları ele aldı: Özeleştiri yapmalıyız

Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya kanalından yaptığı yaptığı canlı yayında son günlerde yaşanan hukuksuzlukları ve hak ihlallerini değerlendirdi. Gergerlioğlu, Halis Hoca’ya yönelik hukuksuz yargılamaları da ele aldı.

“Yine bir başka kötü ve adil olmayan yargılanma izledik bu hafta. Ebu Hanzala isimli kişi IŞİD ve El-Kaide’ye birlikte üye olmak suçlamasıyla, hatta kararda örgütün adı bile yazılmadan bir örgüt yöneticiliği suçlamasıyla 12,5 yıl cezalandırıldı.

 

Aslında kendisi, mahkemede de söyledi. “Ben bu iki örgüte üyeysem Allah belamı versin.” dedi. Kendisine, eğer ki bu örgüt üyesiysem, kendisine lanet etti ve olmadığını söyledi. Tüm deliller de böyle gösteriyordu, somut bir delil de yoktu; ama maalesef bitmeyen OHAL Dönemi’nde savcılar, hâkimler bir delil aramıyor. Acımasızca insanlara cezalar yağdırıyorlar. İşte en son ceza da Ebu Hanzala’ya yağdırıldı. Ne IŞİD’çiydi ne El-Kaideciydi. Basına öyle lanse edilmişti, ama şunu da eleştirmek lazım: Muhalif olarak mağdur olan çok kişi de muktedir medyanın bu yalanlarına hemen kulak kabarttı ve kabul etti. Kendilerinden değildi ya çok kolay bir şekilde birisini yargısız infaz edebildiler ve ötekileştirebildiler.

Bu üzücü bir olaydı, maalesef bu da yaşandı. Şunu hep söylüyoruz; Ötekileştirilenler, dışlananlar, ayrımcılığa uğrayanlar; bir de kendi aralarında bu ötekileştirmeyi, ayrımcılığı yaparsa, yargısız infazlara onay verirse bizim varabileceğimiz hiçbir nokta yok, değerli arkadaşlar. Öz eleştiri yapmak lazım. Hani bir görüşten muhalif bir görüşe sahip olmayabilirsiniz bir muhalif olarak, ama o farklı muhalife yapılan hasmane tavırlara, hukuksuz devlet tavırlarına, size yapılmış gibi karşı çıkmalısınız.”

Kaynak: Tevhid Gündemi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler