Kuraklık eşeklere özgürlük getirdi

Bu yıl zeytin ağaçlarının çiçek tuttuğu Mayıs ayında aniden bastıran sıcaklar nedeniyle Aydın’da denize kıyısı olan ilçeler hariç diğer tüm ilçelerde zeytin ağaçlarının meyve tutmadığı bildirildi.

Aydın Ziraat odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, geçen yıllara göre bu yıl zeytin rekoltesinin yüzde 80 oranında eksik olduğunu belirterek “Mayıs ayında bir anda 41-42 dereceye yükselen hava sıcaklıkları nedeniyle zeytin ağaçları çiçek tutmadı. Bu nedenle bu sezon zeytin yok denecek kadar az. Yaylası ve denizi olan bölgeler dışındaki alanlarda zeytin hiç yok” diyerek bu yılın zeytin üreticisi açısından zor bir yıl olacağını ve zeytin ile zeytinyağı üretiminde hedeflenen seviyenin altında kalınacağını kaydetti.

Başıboş bırakılan eşekler şehirde dolaşmaya başladı

Zeytin olmayan ilçelerin başında gelen Köşk ilçesinde taşıyacakları yük olmadığı için azad edilen eşekler adeta kuraklığın keyfini yaşamaya başladı. Araçların ulaşmadığı dağ köylerinde üreticilerin en büyük yardımcısı durumundaki eşekler bu yıl zeytin olmadığı için serbest bırakılınca dağ bayır dolaşıp özgürlüğün tadını çıkarmaya başladı. Kuraklık vesilesiyle işsiz kalan eşeklerin bir kısmı da başıboş bir şekilde Köşk ilçe merkezinde dolaşmaya başladı. Zaman zaman ana cadde üzerine çıkıp trafiği hem aksatan hem de tehlikeye düşüren eşekler objektiflere yansıdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler