İsrailli şirketlerin gözü Gazze’nin işgal edilen topraklarında

Terör devleti İsrail, 7 Ekim’de başlayan çatışmalardan bu yana Gazze’nin boşaltılmasına yönelik düşüncesini sık sık dile getiriyor. İsrailli şirketler ise, Gazze’de Yahudiler için yerleşim yerleri planları hazırlıyor. İsrail hükümeti tarafından finanse edilen bir koalisyon “Gazze Yerleşim Konferansı için Pratik Hazırlık” başlığıyla Tel Aviv’de konferans düzenledi.

İsrail hükümeti tarafından finanse edilen yerleşimci örgütlerin oluşturduğu bir koalisyon “Gazze Yerleşim Konferansı için Pratik Hazırlık” başlığıyla Tel Aviv’de konferans düzenledi.

Konferansın ardından yerleşimci örgütler “Gazze İsrail Toprağıdır! Savaşın, Kurtarın, Yerleşin” yazılı reklamlar yayımladı.

Yayımlanan reklamlarda, Gazze’de Yahudi yerleşimciler için kurulması planlanan yerleşim birimleriyle ilgilenen İsraillilerin ön kayıt oluşturabilmesi için müşteri hizmetleri numarası paylaşıldı.

İsrailli şirketin paylaşımlarında, Gazze sahilinde villa tarzı evlerin çizimleriyle birlikte “Sahilde bir ev hayal değil! Molozları temizlemeye ve işgalcileri savuşturmaya başladık.” ifadelerine yer verildi.

Filistinlilerin topraklarını, evlerini ve arazilerini daha önce gasbederek Batı Şeria, Doğu Kudüs, Nablus, Golan Tepeleri gibi işgal edilen bölgelerde yerleşim yerleri kuran şirketlerin, Gazze’deki halkı “işgalci” olarak nitelemesi pes dedirtti.

İsrailli şirket, işgalin başarılı olması halinde yeniden kurulması planlanan yerleşim yerlerinin isimlerini ve Gazze Şeridi boyunca yaklaşık konumlarını gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler