Hizbullah: İsrail’e karşı ilk kez Burkan ve Katyuşa füzeleri kullanıyoruz

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail’e karşı ilk kez insansız hava aracı (İHA) ve yarım ton patlayıcı içeren Burkan füzesi ile Katyuşa füzesi kullanmaya başladıklarını söyledi.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail ordusu ile 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda ölen Hizbullah mensupları için düzenlenen Beyrut’taki “Şehitler Günü” programına video-konferans aracılığı ile katıldı.

“LÜBNAN CEPHESİ BASKI CEPHESİ OLARAK KALACAK”

İsrail ile Lübnan’ın güneyindeki sınır üzerinde yaşanan çatışmalarda özellikle son bir hafta içerisinde yeni gelişmelerin yaşandığını belirten Nasrallah, çatışmalarda ilk defa insansız hava aracı (İHA) ve yarım ton patlayıcı içeren “Burkan” adındaki füzelerin kullanıldığını açıkladı.

İHA ve Burkan füzesinin yanı sıra İsrail’e yönelik saldırılarda ilk olarak “katyuşa” füzelerinin de kullanılmaya başlandığını belirtti.

Nasrallah, “Güney (Lübnan) cephesi bir baskı cephesi olarak kalacaktır” dedi.

ABD ÜSLERİNE SALDIRI OLUYOR ÇÜNKÜ…

İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanları nedeniyle ABD’nin Irak ve Suriye’deki üslerine saldırıların gerçekleştiğini belirten Nasrallah, “Eğer ABD, Irak ve Suriye’de kendisine yönelik saldırıların sona ermesini istiyorsa, Gazze’ye yönelik saldırıları durdurmalılar. Sadece bu şekilde (ABD üslerine) saldırılar sona erer” ifadelerini kullandı. Nasrallah, ABD’nin tehditlerine rağmen Irak, Yemen ve Lübnan’dan saldırıların durmadığını kaydetti.

Nasrallah, Tahran’ın Hizbullah’a yönelik desteğiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“İran, askeri, mali ve diplomatik destek sağlıyor. Bu artık bir sır değil. Lübnan, Filistin ve diğer bölgelerde direniş güçlü ise bu İran’ın sağladığı mali, askeri ve diğer destekler sayesindedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler