YouTube Anti Semitizm kılıfı altında İsrail zulmünü gizliyor!

Geçtiğimiz pazartesi Halis Bayacuk Hoca’nın, Filistin Halkının, terör devleti İsrail’in 60 yıldır süren katliam ve zulümlerine yönelik başlattığı kapsamlı operasyon sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği bir açıklaması yayınlandı.

Halis Bayancuk Hoca, Filistinli direniş gruplarının onurlu bir mücadele ile topraklarını, mallarını canlarını ve namuslarını koruduğunu, buna karşılık İsrail devletinin büyük bir zulüm ve azgınlık içinde olduğunu vurgulamıştı. Açıklama içerisinde Yüce Allah’ın, azgınlaşıp yeryüzünde fesada sebep olan Yahudiler için kullandığı “domuzlar ve maymunlar” ifadesine de işaret edilmişti.

“Yasaklandıkları şeyi yapmakta diretince: ‘Alçak/Aşağılık maymunlar olun!’ demiştik.” (7/A’râf, 166)

“De ki: ‘Size Allah katındaki cezası bundan daha kötü olan bir şeyi haber vereyim mi? Allah’ın lanet ettiği, ona karşı öfkelendiği, aralarından maymunlar ve domuzlar kıldığı ve tağuta kul eyledikleridir. Bunlar, (Allah katında) yerleri daha kötü ve dosdoğru yoldan sapmış olanlardır.’” (5/Mâide, 60)

Bu ifadeler, YouTube yönetimi tarafından toplululuk kurallarını ihlal gerekçesi sayılarak ilgili video paylaşımdan kaldırıldı ve Halis Bayancuk Hoca kanalı sınırlandırılarak bir hafta boyunca paylaşım engeli getirtildi.

Aynı platform, mazlum ve aynı zamanda onurlu direnişçiler olan Filistin halkını “hayvanlar” olarak nitelendiren İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın “İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre hareket edeceğiz.” sözlerine karşı en ufak bir yaptırım uygulamadı.

YouTube platformunun benzer şekilde birçok yayıncının İsrail karşıtı söylemlerine engelleme getirdiği ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler