Yaşlı kadın, hırsızdan ölü taklidi yaparak kurtuldu

Üzücü olay, Karabük’e bağlı Arıcak köyünde meydana geldi. Hafize Atıcı, kendi evinde uyuduğu esnada evden gelen sesleri duyarak uyandı. Atıcı, kalkıp odasından çıktığı anda şüpheliyle karşı karşıya geldi. Saldırgan Hafize Atıcı’nın başına sopa ile vurdu. Yaşlı kadın direnmek istedi ama kurtulamayacağıACnı anlayınca ölü taklidi yaptı. Şüpheli ise yerde kanlar içinde yatan Hafize Atıcı’nın kolundaki 2 bileziği alıp, kayıplara karıştı.

Şüphelinin evden çıkmasının ardından Hafize Atıcı, ailesini arayarak, yardım istedi. Eve gelen yakınları durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. 

Hafize Atıcı sağlık ekipleri tarafından Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Karabük Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri, olay yerinde inceleme yaptı. Ekiplerin yaptığı soruşturmada şüphelinin R.Y. olduğunu belirledi. R.Y, yakalanarak, gözaltına alınırken, çaldığı bilezikler de ele geçirildi.  

resized-48a86-607c5ffad4b903d4fc753ad570f7d2b8d154e651.jpg

Hafize Atıcı, yaşadıklarını şöyle anlattı: “İçeriden sesler duydum. Yatağımdan kalktım. Kapıyı açar açmaz bir adam karşıma dikildi. Elinde balta sapı vardı. Kafama vurdu, bağırdım. Kafama vura vura beni kapıya kadar götürdü. Ben yere yatınca, boğazıma sarıldı. Arbede esnasında sopayı yere düşürdü, ben de aldığım sopayla ona vurdum. Yüzünü yırttım. Ben ölü taklidi yapmaya başladım. O da öldüm sandı, kolumdaki bilezikleri çıkardı. Evin kapısını açıp gitti” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler