Venezuela Dışişleri Bakanı Gil: “Babası etnik temizlik, oğlu tatil yapıyor”

Venezuela Dışişleri Bakanı Gil, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya yönelik, “İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde Filistin halkına yönelik imha ve etnik temizlik yaparken, oğlu Yair Netanyahu hoş bir şekilde Miami’de tatil yapıyor.” dedi.

Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Yair Netanyahu’nun Miami’de tatil yaptığı iddia edilen fotoğrafı X hesabından paylaşarak:

“İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde Filistin halkına yönelik imha ve etnik temizlik yaparken, oğlu Yair Netanyahu Miami’de hoş bir şekilde tatil yapıyor.” ifadesini kullandı.

Gil, ayrıca şunları kaydetti:

“Dünyanın her tarafında oligarşiler böyle işler. Washington’un kuklası olan siyonist liderler, askeri müdahale çağrısında bulunuyor, ekonomik abluka talep ediyor ya da savunmasız halka karşı savaş çağrısı yaparak gençleri diğer gençleri öldürtmeye yolluyor.”

Netanyahu ve bakanlarının insanlığa karşı suç işlediğini söyleyen Gil, “Çoğu çocuk olmak üzere 15 binden fazla Filistinlinin öldürülmesinde kimlerin sorumlu ve suç ortağı olduğunu tarih asla unutmayacak. Dünya, bu paralı askerlere karşı harekete geçmeli.” değerlendirmesinde bulundu.

İsrail’in Gazze’ye saldırıları devam ederken İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’nun Miami’de tatil yaptığı iddia edilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler