Türkiye’de rüzgara kapıldı; Lübnan’a savruldu!

Lübnan’da sabah saatlerinde Zahrani bölgesindeki sahilde son derece ilginç bir olay yaşandı. Planör olarak adlandırılan motorlu bir paraşüt sahile doğru yaklaştı ve meraklı bakışlar arasında polis kontrolünde, bir adam sahile iniş yaptı. 

Polis derhal paraşütçüyü gözaltına aldı ve sorgulamaya başladı. Türk olduğu öğrenilen paraşütçünün inişi sahilde toplananlar tarafından ilgiyle izlendi. Lübnan polisi tarafından iniş yapan kişinin kimlik tespiti için çalışma başlatıldı.

İngilizce konuşan paraşütçü isminin Mahmut Ertunç olduğunu ve Türk olduğunu ifade etti. Gözaltında verdiği ifadeye göre Ertun., Türkiye’nin güneyinde uçuş yaptığı sırada rüzgara kapıldı ve paramotorun arıza yapması nedeniyle rüzgarın sürüklemesi sonucunda Lübnan kıyılarına zorunlu iniş gerçekleştirdiğini söyledi.

Bazı medya organlarında, Ertunç’un, istemsizce savrulduğu bir anda Suriye veya Kıbrıs üzerine sürüklenmeden doğrudan Akdeniz boyunca ilerleyerek Lübnan’a iniş yapmayı başarması ilginç bir durum olarak değerlendirildi.

Olayla ilgili Lübnan tarafından soruşturma sürdürülürken Mahmut Ertunç’un durumu ile ilgili diplomatik görüşmelerin başlatıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler