TikTok’un ABD operasyonları Microsoft’a satılmayacak

Video oluşturma ve paylaşma sağlayan sosyal medya uygulaması TikTok’un, ABD’deki kolunun Microsoft’a satılması konusundaki görüşmelerden sonuç çıkmadı. Microsoft, “TikTok’un sahibi ByteDance şirketi, uygulamanın ABD operasyonlarının bize satılmayacağını bildirdi” açıklamasını yaptı.

Trump TikTok’u 15 Eylül’de yasaklayacaklarını duyurmuştu

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’un ABD’li bir şirkete satılması için verilen 90 günlük sürenin uzatılmayacağını duyurmuş, ardından şirketin Microsoft’la görüşmelere başladığı belirtilmişti.

Bu gelişmenin ardından Wall Street Journal gazetesi ise, TikTok’un ABD operasyonları için Oracle firması ile anlaştığını iddia etti.

Aynı gün ABD’nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft’tan yapılan açıklamada, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasının ABD kolunun satın alınması için görüşmelerde bulunulduğu kaydedilmişti.

İki şirket arasındaki görüşmelerin, doğrudan satış şeklinde değil, daha çok mali ve teknolojik ortaklık çerçevesinde yürütüldüğü belirtiliyor. Başkan Trump, ABD’deki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde, Çin şirketi TikTok’u 15 Eylül’de yasaklayacaklarını duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler