Terör Devleti İsrail, Gazze’de önce ambulans konvoyunu ardından okulu vurdu!

İsrail, önce yaralı sivilleri Gazze’den Refah Sınır Kapısı’na taşıyan ambulansları ardından sığınmacıların kaldığı bir okulu bombaladı. Saldırılarda onlarca kişi öldü.

Gazze’deki Hamas hükümeti, İsrail’in bölgenin en büyük hastanesi olan El Şifa hastanesi yakınında bir ambulans konvoyunu vurduğunu açıkladı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda 13 kişinin öldüğünü, 26 kişinin yaralandığını duyurdu.

Hamas’ın yaptığı açıklamada ise, İsrail güçlerinin “Gazze’den güneydeki Refah Sınır Kapısı’na doğru giden ve ağır yaralı insanları taşıyan bir ambulans konvoyunu” hedef aldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El Kudra, “Kızılhaç ve Kızılay’ı bilgilendirdik, tüm dünyayı bilgilendirdik, o kurbanlar o ambulanslarda can verdi. Bu bir tıbbi konvoydu.” açıklamasını yaptı.

TERÖR DEVLETİ İSRAİL AMBULANS VURDUĞUNU İTİRAF ETTİ

İsrail Ordu Sözcülüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde “karadaki askerlere saldırı hazırlığındaki Hamas teröristlerini taşıyan ambulansın” hedef alındığı açıklandı.

AA muhabirinin sorusu üzerine, İsrail Ordu Sözcülüğü, Gazze Şeridi’nin en büyük tıbbi kompleksi olan ve son bir aydır adeta sığınma merkezine dönüşen Şifa Hastanesi’nde ambulansın hedef alındığını itiraf etti.

Öte yandan Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, işgalci İsrail ordusunun, Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi bölgesinde sığınmacıların kaldığı Usame bin Zeyd Okulu’nu bombaladığı ve saldırıda ölenlerin ve yaralananların olduğu bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler