Terör Devleti İsrail, BM’ye ait Fakhoora Okulu’nu vurdu: 50 ölü

Siyonist İsrail, Filistinli sivillerin sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı’ndaki Birleşmiş Milletler’e ait Fakhoora Okulu’nu hedef aldı. İsrail ordusunun gerçekleştirdiği saldırı sonucu 50 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Kamptaki başka bir binaya yapılan saldırıda ise 32 kişi yaşamını yitirdi.

Siyonist İsrail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 43. gündür okul, hastane, kamp demeden sürdürüyor. İsrail ordusu, çok sayıda Filistinli sivilin sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı’nda bulunan BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) ait Fakhoora Okulu’na saldırdı. Filistin Sağlık Bakanlığından bir yetkili saldırıda en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Fakhoora Okulu saldırısının, savaşın Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Filistin varlığını sona erdirmeyi amaçladığını kanıtlar nitelikte olduğu ifade edildi.

İşgalci İsrail ordusu tarafından kamptaki başka bir binaya daha yapılan saldırıda, aynı aileden 19’u çocuk 32 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan HAMAS, “Bu toprakları terk etmeyeceğiz ve Al Fakhoora Okulu’ndaki katliamınızdan, çocuklara ve sivillere karşı devam eden suçlarınızdan kısa veya uzun süre sorumlu tutulacaksınız.” dedi.

“Neo-Naziler, Nazi-Siyonist işgalinin yüzlerce katliamına ek olarak, Cibaliye Mülteci Kampı’ndaki Al Fakhoora Birleşmiş Milletler Okulu’nda onlarca şehit ve yaralının hayatını kaybettiği yeni bir katliam gerçekleştiriyor.” denilen açıklamada, “Amerikan yönetiminin yeşil ışığıyla, toplumun çaresizliği ve utanç verici sessizliğiyle, kasıtlı olarak yapılıyor. Uluslararası toplum ve onun uluslararası kurumları, insanlığı soykırım ve etnik temizlik suçlarından korumak için kuruldu. Kassam Tugayları ve direniş kahramanları tarafından mağlup edilen, yerinden edilme merkezlerinde güvende olan masum halka zulmeden bu cani düşmana diyoruz ki; biz bu topraklarda kalacağız ve bugünden sonra göç olmayacak. İnsanlığı utandıran ne tür katliamlar ve suçlar işlemiş olursanız olun, adaletin ve hakikatin gücüyle hesap vereceğiniz gün gelecektir. İster uzun ister kısa olsun, bedelini ödemekten kaçışınız olmayacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler