Sosyal medya ayağa kalktı: Bir ırkçı video daha

Son zamanlarda dünya genelinde gündemin bir numaralı konuları pandemi artan toplumsal cinnet hali.

Irkçılık ve cinayetler her geçen artıyor ve daha da kötüsü tüm coğrafyalarda kanıksanmış bir hal elıyor. Kimler tarafından körüklendiği meçhul olaylar peşpeşe yaşanmaya başladı.

Yaşanan bu akılalmaz olayların yanında bir trajedi de, başta sosyal medyada olmak üzere bu vahşi eylemlere destek veren açıklamalar sebebiyle yaşanıyor. Bunun son örneği yine mide bulandırdı ve sosyal medyada tepkiler hızla yükseldi.

İslam’ın koruma altına aldığı, canlıların izzet ve şeref içerisinde yaşama hakkını anlayamamış zihinlerden peydah olan bu cahiliye kalıntılarına karşı sessiz kalınması toplumun tükendiği nokta olacaktır.

Batman’da İpek Er’i cinsel saldırıya maruz bıraktığı suçlamasıyla tutuklanan Musa Orhan ile ‘Sakarya’da Kürt işçilere ırkçı saldırı yapıldığı’ ve ‘Afyon’da Kürt işçilere yönelik ırkçı saldırıda 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin de yaralandığı’ iddia edilen olayları öven kadın, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Irkçı kadının müzik eşliğinde dans ederek sarf ettiği, “Çavuşumuz koydu, Sakarya koydu, Afyon koydu” şeklindeki cinsiyetçi ve iğrenç söylemlerine birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

“Irkçı Kadın Tutuklansın”

Sosyal medya kullanıcıları #ırkcıKadınTutuklansın etiketi ile yaptıkları binlerce paylaşım ile videoyu çeken kadının cezalandırılmasını talep etti. Söz konusu etiket Twitter Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasına girdi. Tepkiler büyümeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler