Siyonist İsrail, Gazze’deki Kemal Advan Hastanesi’nin 4 saat içinde boşaltılmasını istedi

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, işgalci İsrail ordusunun baskın yaptığı Kemal Advan Hastanesi’nin boşaltılması için 4 saat süre verdiğini açıkladı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Münir Abdullah el-Berş, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya şehrinde bulunan, İsrail ordusunun 12 Aralık’ta baskın düzenlediği Kemal Advan Hastanesi’ndeki durumla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Berş, İsrail ordusunun, “Hamas’ın hastaneyi askeri amaçla kullandığı” iddiasıyla Kemal Advan Hastanesi’nin boşaltılması için 4 saat süre verdiğini belirtti.

Kemal Advan Hastanesi’ndeki duruma ilişkin Berş, “İsrail ordusu hastaları ve sağlık personelini hastanede tek bir yerde topladı ve hareket eden herkesi hedef aldı. Hamas’ın burayı askeri amaçla kullandığı iddiasıyla bir mektup göndererek boşaltmakla tehdit etti.” ifadelerini kullandı.

Berş, İsrail’in gece saatlerinde Cibaliya Şehitleri Kliniği’ni bombaladığını hatırlatarak, klinik müdürünü alıkoyduğunu, kliniğin ise zor şartlar altında yeniden faaliyete geçirildiğini aktardı.

Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Berş, “İşgalci İsrail çıldırmış durumda ve yıkıcı bir şekilde bombardımana devam ediyor. Dün 2 sağlık çalışanını öldürdü.” şeklinde konuştu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından daha önce yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin sağlık personeline yaralıları etmek için izin vermediği ve 2 kişinin bu nedenle hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Açıklamada ayrıca, İsrail güçlerinin, yaralıları hastanenin 2. katında toplamaya zorladığı, askerlerin yaralıları su, yiyecek ve elektrikten mahrum bıraktığı ve katlar arasında dolaşıma da izin vermediği kaydedilmişti.

İsrail’in yoğun bakım ünitesindeki 12 çocuğa süt verilmesini engellediği belirtilen açıklamada, “elektriğin kesilmesi ve yaşam destek ünitelerinin durdurulması nedeniyle çocukların hayatını kaybedebileceği” uyarısı yapılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler