Siyonist İsrail, Filistinlilere ait evleri yıkacak

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, Cebelu’l-Mukebber’deki Takip Komitesi’nin üyesi Tarık Uveysat, Kudüs’teki İsrail belediyesinin kendi semtlerinde, bir ticaret merkezi ve Yahudiler için toplamda 500 yerleşim biriminden oluşacak apartmanlar inşa edebilmek için Filistinlilere ait 800 evin tamamen yıkmaya çalıştığını dile getirdi.

Uveysat bu projenin gelecekte Cebelu’l-Mukebber ahalisinin yerleşimini tamamen kısıtlayacağını ve gençleri Kudüs’teki ikamet alanlarından çıkıp civarda kendilerine evler aramaya zorlayacağını vurguladı. Cebelu’l-Mukebber ahalisinin, kendilerine ağır külfetler yükleyecek bu tehlikeli projenin hayata geçirilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğini ifade etti. Kudüs halkının direnmekte kararlı olduğunu ve 1948’de ve 1967’de yaşanan göçlerin tekrar yaşanmasına asla razı olmayacağını duyurdu.

Bu arada İsrail yönetiminin, Cebelu’l-Mukebber ahalisini göçe zorlamak için yıllardan beri çalıştığını, onlara evlerini yıkma tehdidinde bulunduğunu ve arazilerini Amerikan Caddesi projesi için satmaya zorladığını hatırlattı.

İsrail yönetimi Kudüs’teki nüfusu Yahudileştirmek ve Filistinlileri göçe zorlamak için değişik yöntemlerle tasfiye politikaları uyguluyor. Yahudi göçmenler için siteler inşa- edilmesi ise bu yöntemlerin başında geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler