Siyonist İsrail, Erez kapısını kapattı

Mescid-i Aksa’da günlerdir süren gerilim ve çatışmaların ardından İsrail’in ablukası altındaki Gazze Şeridi’nden roket saldırıları düzenlendi. Fırlatılan iki roketten birinin İsrail’e ulaştığı ve can kaybına neden olmadığı, diğerinin ise kısa kalarak Gazze’de yerleşim birimi yakınlarına düştüğü açıklandı.

Son bir hafta içinde, Gazze’den İsrail’e roket fırlatıldığı ve İsrail ordusunun da hava saldırısıyla karşılık verdiği iki ayrı olay yaşandı. Ancak bu kez İsrail roket atışlarına hava saldırısı ile karşılık vermedi.

Bölgede tansiyonu düşürmek isteyen Tel Aviv yönetimi, hava saldırısı yerine Gazze’de İsrail’e açılan Erez geçişini kapattı. Kapının tekrar açılması için tarih verilmezken güvenlik durumuna göre hareket edileceği kaydedildi.

Mescid-i Aksa etrafında geçen hafta boyu yaşanan gerginlikte 200’den fazla Filistinli yaralandı. Ramazan ayında artan sayıda Yahudi ziyaretçi ve çevreye yerleştirilen yoğun İsrail polisi Filistinlilerin tepkisine neden olmuştu.

İki milyona yakın Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi, 2007’den bu yana hava, kara ve denizden İsrail ablukası altında bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler