Silivri’deki saldırı ile ilgili İçişleri Bakanı’ndan açıklama

İstanbul Silivri’de kaymakamlık binası önünde bıçaklı bir kişi, iki polisi yaraladı. Saldırgan bacağından vuruldu. Yaralanan polis memuru ile şüpheli, olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Bakan Soylu: Akli dengesi olmayan, takip ettiğimiz biri

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Silivri’de polise yönelik saldırıya ilişkin olarak “Bildiğimiz bir tip, arkadaşlar gereğini yerine getirdiler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Silivri’de katıldığı program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu Silivri’de polise yönelik gerçekleşen saldırıya ilişkin olarak, “Bildiğimiz bir tip. Daha önce bizim Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri’nin (BÖF) iki üç sefer görüştüğü, o zaman da tespit ettikleri akli dengesi yerinde olmayan, son zamanlarda da Halis Bayancuk denen şuan içeride olan bir gruba iltisak etmeye çalışan, oradan etkilenmeye çalışan bilinen bir tip. Arkadaşlar gereğini yerine getirdiler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri bakanının bu açıklamaları kafaları karıştırdı. Akli dengesinin olmadığı ve saldırı öncesinde polislerin görüşmeler yaptığı ifade edilen bir şahıs ile somut bir delil sunmaksızın ihtimalli cümlelerle Halis Bayancuk Hoca’nın isminin beraber zikredilmesi tepki topladı.

Başta Halis Bayancuk Hoca’nın yargılandığı tüm ağır ceza dosyalarında olmak üzere Tevhid Dergisi’nin konu olduğu hiçbir yargılamada bugüne kadar en ufak bir şiddet eylemi dahi söz konusu olmamıştır. Kaldı ki Tevhid Dergisi, Tevhid inancının yaygınlaşması amacı ile yapılan davet çalışmalarında hiçbir zaman şiddeti bir araç olarak görmez, takipçilerini bu alanlardan sakındırır. Bugün 6 ilde 9 temsilcilikte binlerce kişiye halka açık seminerlerde İslam davetini ulaştıran Tevhid Dergisi’nin kim olduğu belli olmayan kişilerin şüpheli eylemleri ile aynı cümlede zikredilmesi ne akılla ne de vicdanla örtüşür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler