Moskova’da coronavirüs tedbirleri gevşetildi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, şehirdeki Kovid-19 salgını durumuna dair açıklamalarda bulundu.

Kentte Kovid-19 vakalarının düştüğünü belirten Sobyanin, “Şehirde salgın durumu yavaş yavaş iyileşiyor ancak virüsle mücadele eden merkezlerin çalışmaya devam etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Moskova’daki hastanelerde Kovid-19 hastaları için ayrılan yatakların yüzde 50’sinin boş olduğu bilgisini paylaşan Sobyanin, kentte salgına karşı alınan bazı önlemlerin kaldırıldığını duyurdu.

Buna göre, 23.00-06.00 saatlerinde faaliyetleri yasaklanan eğlence mekanları, restoran, bar ve kafeler artık çalışabilecek.

Ayrıca şehirdeki firmaların personelinin yüzde 30’unu uzaktan çalıştırma zorunluluğu kaldırıldı.

Moskova’daki üniversite ve yüksekokullarda devam eden uzaktan eğitim uygulaması dahil geriye kalan önlemlerin kaldırılıp kaldırılmamasıyla ilgili karar en kısa zamanda alınacak.

Halka açık alanlar, toplu taşıma araçları, taksi, araç park yerleri ve asansörlerde maske kullanılması zorunluluğunun devam ettiği kentte, 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları olan vatandaşlar evde kalmaya devam edecek.

Moskova’da, 22 Ocak’ta tiyatro, sinema, konser salonlarının yanı sıra müze, kütüphane, tiyatro ve kültür merkezlerinin faaliyetlerine doluluk oranının yüzde 50’yi geçmemesi şartıyla izin verilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler