Mescidi Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri: Susmayacağız!

Siyonist işgal rejiminin yaklaşık bir haftadır devam eden gerginlikte Mescidi Aksa’yı hedef alması işin iyice çığırından çıkmasına neden olmuştu. Siyonistlerin Mescidi Aksa’da ibadet eden Filistinlilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazlarla hedef alması dünya basınında da geniş yankı bulmuştu.

Mescidi Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri son günlerde Mescidi Aksa’da yaşanan Siyonist saldırganlığı özetlerken 1967’den beri bu ölçüde bir müdahale yaşanmadığını söylüyor!

67 Savaşı’nın İsrail’in tahakkümünün en üst düzeye ulaştığı dönem olduğu düşünüldüğünde Şeyh İkrime’nin bahsettiği husus daha iyi anlaşılacaktır! Müslümanların ilk kıblesi olma vasfına sahip olan Mescidi Aksa’ya yönelik mütecaviz politikalar geliştiren işgal rejimi aslında Müslümanların izzetini hedef alıyor.

Bu bağlamda Aksa’nın savunulması izzetimizin ve haysiyetimizin korunması anlamına da geliyor. İdlib’ten Diyarbakır’a oradan Saraybosna’ya kadar her bir Müslüman bunun için Aksa direnişine omuz veriyor!

Şeyh İkrime de hukuku, insani ve vicdani tüm hasletleri çiğneyen işgal rejimine ‘Susmayacağız!’ diyerek karşılık veriyor. Allah, izzetle direnen kardeşlerimizden ve alimlerimizden razı olsun! diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler