Kayseri’de, iş insanı Orhan Adıbelli cinayetinde iddianame hazırlandı

Cinayeti 2 milyon euro karşılığında işlediğini iddia eden Emrah Yıldırım’ın ağırlaştırılmış müebbet, 5 sanığın müebbet, tutuksuz tek sanığın ise 5 yıla kadar hapsi istendi.

Çimento firması sahibi Orhan Adıbelli, 4 Ağustos’ta, merkez Kocasinan ilçesi Mimarsinan Mahallesi Tarsus Sokak’taki iş yerinde tabanca ile öldürüldü. Polisin 270 kişi ile yüz yüze görüşme yapıp, 750 saatlik Mobese görüntüsünü incelemesi sonucu iş insanını öldürdüğü tespit edilen Emrah Yıldırım, Gaziantep’te yakalandı.

Cinayeti 2 milyon euro karşılığında işlediğini iddia eden Yıldırım’ın ifadesi doğrultusunda Sadık Onur Mert, Doğan Kılıç, Esat K., Müslüm Polat, Müslüm Ede de gözaltına alındı, Vedat Kılıç ise firar etti. Müslüm Ede, adli kontrolle serbest bırakılırken, diğer şüpheliler tutuklandı.

İddianame Hazırlandı​

Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede Emrah Yıldırım hakkında ‘tasarlayarak kasten adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘suç delillerini yok etme’ suçundan 5 yıla kadar hapis istendi. Tutuklu sanıklar Sadık Onur Mert ve Müslüm Polat hakkında ‘kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan müebbet, diğer tutuklu sanıklar Doğan Kılıç ile Esat K. ile firari Vedat Kılıç hakkında ise, ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan müebbet hapis, tutuksuz sanık Müslüm Ede hakkında ise ‘suçluyu kayırma’ suçundan 5 yıl hapis talep edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler