Katil İsrail güçleri, 3 Filistinliyi kasten öldürdü

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) Twitter hesabından yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Filistinlileri “kasten” öldürdüğü açıkladı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“İsrail işgal güçlerinin Filistinli 3 genci öldürdüğü bu menfur suç, Filistin halkına karşı yürüttüğü saha infazları ve taammüden öldürme politikası bağlamında gerçekleşti.”

Nablus’taki olayın kınandığı açıklamada, İsrail’in uluslararası hukuku ve Dördüncü Cenevre Sözleşmesini açıkça ihlal ettiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere uluslararası topluma “hukuki ve siyasi sorumluluklarını üstlenme, İsrail’e bu suçları durdurması için baskı yapma, tüm ihlallerinden, ırkçı politikalarından sorumlu tutma ve Filistin halkına uluslararası koruma sağlama” çağrısı yapıldı.

Ne olmuştu?

Filistin Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Nablus kentinde 3 Filistinliyi ateş açarak öldürdüğünü bildirmişti.

Görgü tanıkları, İsrail özel kuvvetlerinin, Nablus’taki El-Mahfiye Mahallesi’ne sivil bir araçla baskın yaptığını ve Filistinlilerin bulunduğu bir araca silahlı saldırı düzenlediğini söylemişti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, öldürülen kişilerin İbrahim en-Nablusi, Ethem Mebruk ve Muhammed Ed-Dahil olduğu açıklanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler