Kahramanmaraş depremi: Ölü sayısı 40 bin 642’ye ulaştı

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Arama kurtarma çalışmalarında büyük oranda sona gelmiş bulunuyoruz

Maalesef arama kurtarma çalışmaları devam ederken, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da haberlerini alıyoruz. Büyük bir hassasiyetle yürütülen arama kurtarma çalışmalarında bugün yine sevindirici haberlerle karşılaştık ve canlı kurtulan vatandaşlarımız oldu. O bizlere hem ümit verdi hem de sevindirdi. Yine maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısında da artış var. Bugün itibarıyla 40 bin 642 vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumda. 

10 ilimizde arama kurtarma çalışmalarında büyük oranda sona gelmiş bulunuyoruz. Özellikle yoğunlaştığımız yer hepinizin de takip ettiği gibi Hatay ve Maraş. Hatay’da dün 200 kadar binada arama kurtarma çalışması yapılıyordu. Bugün 98’e düşmüş durumda. Yarın itibarıyla burada da büyük oranda sona gelmiş olacağız. Yine aynı şekilde Kahramanmaraş’ta 19 binamız kalmış durumda. Burada da Ebrar Sitesi de dahil olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Orada da sona yaklaşacağız.

Yine Adıyaman’da bir binada çalışmalar Çınar Sitesi’nde devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları yarın akşam itibarıyla büyük oranda sonlandırılmış olacak. Belki birkaç binada çalışmalara devam edecek ama büyük oranda sonlandırılmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler