İsrailli albayın itirafı: İsrailli siviller tank ateşiyle öldürüldü!

Siyonist Albay Golan Vach’ın, işgal ordusu ile Hamas mensupları arasında çatışmaların yaşandığı Gazze sınırındaki bir kibutzda 14 Ekim’de tarihinde yabancı basın mensuplarına yaptığı açıklamaların görüntüsü ortaya çıktı. Vach, videoda arkasındaki evde bulunan 8’i bebek 15 kişinin tank ateşiyle öldüğünü itiraf ediyor.

İşgal ordusu ile Hamas mensupları arasında çatışmaların yaşandığı Gazze sınırındaki bir kibutzda işgal ordusu Arama Kurtarma Timi Komutanı Albay Golan Vach’ın 14 Ekim’de tarihinde yabancı basın mensuplarına yaptığı açıklamaların görüntüsü ortaya çıktı.

Görüntülere göre Vach, basın mensuplarına, çatışmalarda ağır hasar gören ve kısmen yandığı anlaşılan bir evin önünde brifing verdi. Evin önünde elleri kelepçelenmiş 2 kadın ve 2 erkek, evin içerisinde ise “8’i bebek 15 kişinin ölü bulunduğunu” anlatan Vach, olay yerinde toplam 19 kişinin yanarak öldüğünü ifade etti. Vach, arkasındaki evin yanmış ve yıkılmış halinin neden kaynaklandığı sorusuna: “Bu yıkım, tanklarımızın saldırısı yüzünden. Çünkü bu evler (Hamas tarafından) ele geçirilmişti ve tüm yerleşimi (kibutz) geri almamız gerekiyordu. Bu, tanklar olmadan mümkün olmazdı.” şeklinde cevap verdi. İşgalci subayın açıklamaları, yanarak ölen sivillerin tank ateşi sonucu can verdiği iddiasını güçlendirdi.

ABD Başkanı Joe Biden daha önce Hamas’ın 40 bebeği öldürdüğü yalanını ortaya atmış ve sert tepki görmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler