İsrail Ordusu: ‘Hazırlanmamız Emredildi’

IDF Sözcüsü Jonathan Conricus İsrail ordusunun dün gece Gazze Şeridi’ne geçmediğini, ancak yerleşim bölgesi içindeki çok sayıda hedefe saldırı başlattığını söyledi.

İsrail’e Gazze Şeridi’nden toplam 1.800 roket fırlatılırken, bunlardan 430’unun enklavın içine düştüğünü sözlerine ekledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne girme niyetiyle ilgili soruyu yanıtlayan IDF sözcüsü, İsrail Ordusu’na hazırlık emri verildiğini belirtti.

Conricus, şu anda Gazze Şeridi’nde IDF birimlerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Jonathan Conricus, bir kara harekatının başlangıcı hakkındaki bilgilerin dahili bir yanlış anlamayı yansıttığını vurguladı ve kişisel sorumluluk aldığını söyledi.

Perşembe akşamı İsrail Savunma Kuvvetleri , Filistin enklavından birkaç gün süren yoğun roket ateşinin ardından hava ve kara birimlerinin Gazze Şeridi’ne saldırdığını söyledi.

İsrail Başbakanı Netanyahu ise Gazze Şeridi’nde Hamas’a yönelik askeri operasyonun gerektiği sürece devam edeceğini söyledi.

Gazze Şeridi sınırında son yıllardaki en büyük çatışma Pazartesi akşamı başladı. Filistinli militanlar o zamandan beri İsrail’e yaklaşık 2.000 roket fırlatırken , İsrail enklavı yöneten İslamcı hareket Hamas’a karşı çok sayıda misilleme saldırısı gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler