İsrail ordusu Gazze’deki Şifa Hastanesine 1 saat süre verdi!

43 gündür Gazze’de katliam yapan Siyonist İsrail, Şifa Hastanesinde kalanlara tahliye için bir saat süre verdi. Hastaların çoğunun ve sığınmacıların hastane dışına sürüldüğü ifade edildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı kaynakları, işgalci İsrail ordusunun, hastane idaresinden, hastaların, yaralıların, yerinden edilmiş kişilerin ve sağlık personelinin bulunduğu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istediğini açıkladı. Çatışmalardan kaçıp hastaneye sığınanların ve hastaların çoğunun hastane dışına sürüldüğü ifade edildi. 

Gazze Sağlık Bakanlığı, hastanede yaklaşık 450 kadar hastanın kaldığını ve işgalci İsrail ordusunun hastanenin boşaltılması için bir saatlik süre tanıdığını açıkladı. 

Öte yandan İsrail ordusunun Şifa Hastanesine yönelik kuşatmasının sürdüğü ve hastane içinde arama ve kazı çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Kuşatma ile ilgili açıklama yapan İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Gazze’deki Şifa Hastanesinde “serap” peşinde koştuğunu belirtti.

Ebu Ubeyde, direniş güçleri sahada savaşırken ve İsrail güçlerine kayıp verdirirken, İsrail ordusunun, kadın ve çocukları öldürdüğünü, “asılsız iddialarla” hastanelere saldırdığını ve savaş suçu işlediğini söyledi.

Başbakan Netanyahu ile onun “korkak” askerlerinin, Şifa Hastanesi’nde (direniş güçlerini) aramasını “bir serabın peşinden gitmeye” benzeten ve “gülünç” olarak niteleyen Ebu Ubeyde, bu durumun, İsrail’in kibrini ve aynı zamanda acziyetini ortaya koyduğunu açıkladı.

Ebu Ubeyde, “İsrail ordusunun tanklarla Şifa Hastanesi’ne girmesi, hem onun başarısızlığının hem de insan hakları savunucularının ayıbının en büyük delilidir.” dedi.

ŞİFA HASTANESİNE BASKIN

İşgalci İsrail, Gazze’de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesine 15 Kasım’da baskın düzenlemişti. Baskının ardından iddia ettikleri tüneller ve cephanelikler yerine paslı silahlar ve birkaç kameranın, hastanenin karargah olarak kullanıldığına kanıt olarak sunulması, eleştirilere neden olmuştu.

Hamas, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa Hastanesine düzenlediği baskında “katliam” yapmasına karşı, sağlık personeli, yaralılar ve hastanede yerinden edilmiş binlerce Filistinlinin güvenliğinden İsrail’i, ABD’yi ve uluslararası toplumu sorumlu tutmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler