Hindistan Başbakanı Narendra Modi, halk sağlığı yerine siyaseti seçmekle suçlanıyor

Hindistan hastaneleri corona virüs hastaları ile dolup taştı, hastaların yakınları oksijen kaynağı bulmak için uğraşıyor ve neredeyse dolu krematoryumlar ölülerle başa çıkmak için hararetle çalışıyor.

Yine de, ezici bir sağlık krizinin bu açık işaretlerine rağmen, Başbakan Narendra Modi yoğun bir kampanya mitingi ile devam etti.

“Daha önce hiç bu kadar büyük bir kalabalık görmemiştim!” önemli yerel seçimlerden önce 17 Nisan’da Batı Bengal eyaletindeki destekçilerine kükredi . “Nereyi görebilsem, sadece insanları görebiliyorum. Başka hiçbir şey göremiyorum. “

Başka bir ölümcül Covid-19 enfeksiyonu dalgası Hindistan’ı batırırken, Modi hükümeti milyonların katıldığı büyük bir Hindu festivalini iptal etmeyi reddetti. On binlerce kişinin katıldığı kriket maçları da halen devam ediyor.

‘Süper yayıcı’ Modi

Felaket dalgası, evde eleştirilere yol açtı.

Bir teknokrat olarak imajı, yolsuzluk ve bürokratik işlev bozukluğundan bıkmış bir orta sınıfın derin onayını aldığı 70 yaşındaki, muhalefeti bastırmak ve halk sağlığı yerine siyaset seçmekle suçlanıyor.

Hindistan Tıp Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Navjot Dahiya tarafından da “süper yayıcı” olarak adlandırıldı.

Eleştirmenler, ölümlerin artması ve lanse edilen bir aşı uygulamasının kötü bir şekilde sarsılmasıyla, Modi’nin virüsle savaşma sorumluluğunun çoğunu yetersiz donanımlı ve hazırlıksız eyalet hükümetlerine ve hatta hastaların kendilerine yüklediğini söylüyorlar.

Enformasyon ve Yayıncılık Bakanı Prakash Javadekar Associated Press’e “Mevcut Covid salgını, yüzyılda bir kez yaşanan bir krizdir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler