”Hiçbir yere 7 saatlik yolculuk”

Seyahat kısıtlamaları nedeniyle koronavirüsten en kötü etkilenen sektörlerin başında gelen havacılıkta “hiçbir yere uçuş” furyası başladı.

Avustralya havayolu şirketi Qantas da, geçtiğimiz günlerde Queensland, Gold Coast, Yeni Güney Galler ve ülkenin ücra taşra merkezlerinde dev bir döngü gerçekleştirecek yedi saatlik manzaralı bir uçuş planladığını duyurdu.

Avustralyalı taşıyıcı Qantas’ın, 7 saatlik alçak irtifalı manzara uçuşu için satışa sunulan biletler 10 dakikada tükendi.

10 Ekim tarihinde yapılacak uçuş için uçak, Sidney Havalimanı’ndan kalkacak ve 7 saatlik tur sonrası yeniden aynı havalimanına inerek turu sonlandıracak.

Herhangi bir ara durağın olmadığı turda Büyük Set Resifi, Uluru gibi ülkenin önemli doğal zenginlikleri görülebilecek. Normalde okyanus ötesi, uzun mesafeli seferlerde kullanılan geniş gövdeli Boeing 787 tipi uçakla yapılacak uçuş için 134 kişilik kontenjan ayrıldı ve 575 ila 2765 dolar arasında değişen fiyatlar belirlendi.

Qantas yetkilisi yaptığı açıklamada, satış için “Muhtemelen şirket tarihinin en hızlı satılan seferiydi.” derken insanların seyahat etmeyi ve uçma deneyimini özlediğini belirterek “Sınırların açılmasını beklerken talep olduğu takdirde bu tür manzaralı uçuşlardan daha fazla gerçekleştirebiliriz.” ifadelerini kullandı

Qantas, yaz döneminde çalışanların yüzde 20’sinin işten çıkarmak zorunda kalırken finansal olarak da 100 yıllık tarihinin en kötü tablosunu açıklamıştı.

Seyahat sınırlamaları nedeniyle uluslararası uçuşlarda yüzde 97.5’lik düşüşün görüldüğü Asya kıtasında diğer hava yolları da benzer programlar uyguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler