Hamas yetkilisi Aruri: Kara operasyonu İsrail için bir felaket olur

İşgalci İsrail’in Gazze‘ye kara operasyonu başlattığı yönünde çıkan haberlerle ilgili Hamas’a ait El-Aksa televizyonuna konuşan Aruri, direniş güçlerinin, düşmanı (İsrail) şaşırtacak güçte olduğunu ve elinde daha önce kullanılan silahlardan daha güçlüsünün bulunduğunu söyledi.

Hamas’ın, kara operasyonuna dönük hazırlığının sahip olduğu füze gücünden daha yüksek olduğunu belirten Aruri, “Kara operasyonu işgalci için bir felaket olacak ve savaş dengesi değişmeden de ondan çıkamayacak” dedi.

“İsrail güçlerine karşı açılan “cepheler” zaferin anahtarı”

resized-caffc-56f5febdisrailgazzeseridinekar974-241.jpg

Gazze’ye düzenlenen son saldırıdan bu yana direniş güçlerinin yaptığı hazırlıkların bu kara operasyonuna dönük gerçekleştirildiğini bildiren Aruri, işgal altındaki Batı Şeria, Gazze ve İsrail vatandaşı Arapların yaşadığı Yeşil Hat bölgesinde İsrail güçlerine karşı açılan “cephelerin” zaferin anahtarı olduğunu dile getirdi.

hamas-yetkilisi-aruri-kar-678-2-41.jpg

Siyonist İsrail Ordusu Yabancı Basın Sözcüsü Jonathan Conricust, dün, Gazze’ye kara operasyonu başlatıldığı yönündeki haberleri yalanlamıştı. İsrail Ordusu Sözcüsü Avichay Adraee ise Conricust’in önceki açıklamalarıyla ilgili “tercüme hatası” olduğunu ileri sürmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler