Gazze’ye 15 gün sonra ilk insani yardım girişi gerçekleşti!

Siyonist İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın geçici süreyle açıldığı bildirildi. İnsani yardımlar bölgeye girmeye başladı.

Hamas’a bağlı hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA) “temel insani yardımlarının” Mısır sınırından Gazze’ye girdiği aktarıldı.

Gazze’deki insani krizin vurgulandığı açıklamada, gönderilen insani yardımlarla bölgede yaşayan halkın “sağlık ve temel gıda ihtiyaçlarının” karşılanacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Refah Sınır Kapısı’nın geçici süreyle açılması ile “Gazze’de yaşanan insani felaketi dindirmeyeceği”, “sağlık hizmetlerinin verilemediği ve yaralananların tahliye edilerek tedaviye ihtiyaç duyduğu” aktarıldı.

Gazze’de “yakıt, ilaç ve tıbbi malzeme stoklarının en düşük seviyede olduğu” ve bölge halkının gıda ve elektrikten mahrum kaldığı ifade edilirken, sınır kapısının insani yardımlar için ne kadar süreyle açık tutulacağına dair bilgi verilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler