Gazzeli doktorun feryadı: Yalvarıyoruz bu bebekleri kurtarın!

Filistin Gazze Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Fadia Malhis, hastanedeki içler acısı durumu aktarırken, “Elektrik 8 saat sonra bitmiş olacak ve bu bebekler ölecek. Temiz su bile yok, yalvarıyoruz, bu bebekleri kurtarın. Ne temiz su var ne ısınma var ne mama var. Yardım acil bir şekilde gelmezse bebekler ölecek” dedi.

Filistin Gazze Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Fadia Malhis, savaş sebebiyle erken doğumların arttığını akaryakıt gelmezse bebeklerin öleceğini açıkladı.

Malhis, “Bu bebekler kuvözlerde, bize kalan yakıt yetmeyecek, bu bölüm güneş panelleriyle çalışıyor ama güneş her zaman yok. Bu kuvözlerin çalışması için elektrik gerekli, bu bebeklerin ısınması lazım. Bu bebekler ısınmazsa soğuktan ötürü ölecek. Bebekler ısı kaybı yaşayınca hipotermiden ölecekler” dedi.

Yenidoğan bebekler için gerekli ilaçların da bittiğini belirten Malhis, ilaçlar temin edilmezse bebeklerin öleceğini aktardı.

“Yalvarıyoruz bu bebekleri kurtarın”

Yenidoğan yoğun bakımdaki bebeklerin riskli grupta yer aldıklarını ve cihazlara bağımlı olduklarını aktaran Malhis, şunları kaydetti:

“Elektrik 8 saat sonra bitmiş olacak ve bu bebekler ölecek. Temiz su bile yok. Bu bebekler zavallı, birkaç saat sonra ölecek, yalvarıyoruz bu bebekleri kurtarın. Ne temiz su var ne ısınma var ne mama var. Bu bebeklerin hepsi ölecek. Yardım acil bir şekilde gelmezse bebekler ölecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler