Bir grup İsrailli, açlığın pençesindeki Gazze’ye insani yardım taşıyan tırları engellemek için protesto düzenledi!

Bir grup İsrailli, Gazze Şeridi’nde milyonlarca Filistinlinin açlık çektiğini bile bile insani yardımların Gazze’ye ulaşmasını engellemek için sınır kapısında protesto eylemi gerçekleştirdi.

Times of Israel gazetesinin haberine göre, onlarca İsrailli, Gazze’deki Filistinlilere insani yardım götürmek üzere hazırlanan yardım tırlarını engellemek ve protesto etmek için Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı çevresinde toplandı.

Ülkelerinin bayraklarını taşıyan İsrailliler, sloganlarla Gazze Şeridi’nde açlık çeken Filistinlilere yardımların ulaşmasına izin verilmemesini istedi.

Tel Aviv tarafından insani yardımların girişinin sıklıkla engellendiği Gazze Şeridi’nde temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra ilaç ve sağlık malzemeleri sıkıntısı çekiliyor.

Saldırılarda harabeye dönen, yardım girişlerinin de çok az olduğu Gazze Şeridi’ndeki halk, bazen günlerce tek lokma yemeden hayatta kalmaya çalışıyor.

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze’deki durumun eşi benzeri görülmemiş düzeyde kötüleştiğini vurgulayarak, uluslararası topluma “derhal insani ateşkes” çağrısında bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler