Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa etti!

Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘sağlık sorunları nedeniyle’ bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Albayrak, istifa mesajında “At izi it izine karıştı, Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin!” ifadesini kullandı.

– Berat Albayrak’a istifa etmesi yönündeki talebin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldiği iddia edildi.

– Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Berat Albayrak’ın istifa açıklamasını doğruladı.

– Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’dan ise ilginç bir Berat Albayrak açıklaması geldi: “Yapma Berat Bey. İstifanı geri al lütfen… Sen gidersen bu finansal devrim yolda kalır.”

– Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum

Resmi Twitter hesabına erişilemeyen Albayrak, yine resmi Instagram hesabından paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…”

emug8erxuaexhpl.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler