Almanya’da başbakanlık binasına saldırı girişimi

Olay, Almanya’da Başbakan Angela Merkel’in eyalet başbakanlarıyla pandemi önlemleri konulu videokonferans görüşmesi yapmaya hazırlandığı esnada yaşandı.

Siyah renkli bir araç ofisin önündeki çitin içine girdi. Başbakanlık giriş kapısının önündeki demir çit deforme oldu. Saldırının arka planında ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

Başbakan Angela Merkel ve eyalet başbakanlarıyla yapılan yeni tip (Covid-19) önlemleri toplantısı sırasında saldırı gerçekleştrilmeye çalışıldığı için sebebin pandemi önlemleri olduğu düşünülüyor. Berlin’de corona virüs kısıtlamalarına karşı aylardır şiddetli protestolar yapılıyor.

Alman basınında politik amaçlı bir saldırı olabileceği ifade ediliyor. Arabanın üzerindeki beyaz yazıda “Lanet olası çocuk ve yaşlı katilleri” ve diğer tarafta ise “Küreselleşme politikasını durdurun” yazıyor.

Polis açıklamasında orta yaşlı erkek sürücünün eyleminin kasti olup olmadığının belirlenmesi amacıyla soruşturma başlatıldığını belirtti.

d59745fb-0cb8-44e5-b8bf-cf4df1391efe.jpg

almanya-basbakanlik-saldiri-girisimi-2639.jpg

6 Yıl Önce Aynı Araçla Yine Saldırmıştı

Aynı aracın 2014’te de başbakanlık binasına girmek istediği belirlendi. O zaman da aracın bir tarafında “insanlığı öldüren iklim değişikliği durdurulsun”, diğer tarafında ise “Nicole seni seviyorum” yazıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler