Adnan Oktar’ın 1365 yıla kadar hapsi istendi!

 

Adnan Oktar organize suç örgütü davasına ilişkin sunulan mütalaada, Adnan Oktar’ın 150 ila 1365 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Aynı mütalaada, 13 sanığın örgüt yöneticiliği suçlarından 5 yıldan 12 yıla kadar hapsi istendi.

Örgüt yöneticisi konumundaki olduğu iddia edilen erkek sanıklar için, çok sayıda cinsel suçtan 63 yıl ile 396 yıl arasında hapis cezası istendi.

 

40 Yıla Yakın Süredir Amaçları Doğrultusunda Şekil Alan Bir Örgüt

Mütalaada söz konusu amaçları gerçekleştirmek için örgütün maddi, manevi ve beşeri güç elde etmek için ahlaki ve hukuki normları hiçe saydığı, 40 yıla yakın süredir her dönem ve şarta göre amaçları doğrultusunda şekil alan kendine özgü yapıda bir örgüt olduğu belirtildi.

1365 Yıla Kadar Hapisi Cezası İstendi

Mütalaada Adnan Oktar hakkında:  “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek”, “Birden fazla kişiyle, silahla  cinsel saldırı”, “Birden fazla kişiyle birlikte cebir ve tehdit ile çocuğun cinsel istismarı”, “Suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak silahla tehdite azmettirme”, “Örgüt amaç ve faaliyetleri doğrultusunda kişisel verilerin kaydedilmesi”, “Kişisel verilerin kaydedilmesi”, “Kendisini savunmayacak durumda birine karşı silahla cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma”, “Cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma”, “Örgütün korkutucu gücünden yararlanarak eğitim ve öğrenim hakkının engellenmesi”, “Eziyet”, “Siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs”, “Özel belgede sahtecilik”, “Resmî belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek”, “Nitelikli dolandırıcılık”, “Kaçakçılık” suçlarından 150 yıldan 1365 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

13 Sanık Hakkında Örgüt Yöneticiliği Suçundan Cezalandırılmaları İstendi

Örgüt yöneticisi konumunda bulunan Alev Babuna, Ulviye Didem Ürer, Fatma Ceyda Ertüzün, Ayşegül Hüma Babuna, Yeliz Sucu, Sinem Hacer Tezyapar, Aylin Atmaca ve Merve Büyükbayrak’ın da aralarında bulunduğu 13 sanığın “Silahlı örgüt yöneticisi olmak” suçundan 5’er yıldan 12’şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları, ayrıca sanıkların örgüt faaliyetleri kapsamında işlenen tüm suçlardan cezalandırılmaları talep edildi.

Tarkan Yavaş’ın 239 Yıla Kadar Hapsi  İstendi

Sanık Tarkan Yavaş’ın “Birden fazla kişiyle birlikte ve silahla  cinsel saldırı”, “Birden fazla kişiyle birlikte cebir ve tehdit ile çocuğun cinsel istismarı”, “Resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan” ve “Gerçeğe aykırı bildirimde bulunma” suçlarından 239 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mütalaada 222 sanığın da “Örgüt üyeliği” veya “Örgüte üye olmamakla birlikte yardım” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

ÖÖrgütün Mal Varlığının Satılması İstendi

Ayrıca mütalaada içlerinde 7 zırhlı lüks aracın ve ciplerin bulunduğu 70 araç, 20 kadar yüzme havuzlu villa, daire, 80 şirket ve nakit ile taşınmazların içindeki nakit ve taşınmazların müsadere edilerek satılması istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler