Açılışı yapılmadan çöken 3.4 milyonluk köprü

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 10 köyün ulaşımını sağlayacak olan köprü yaklaşık 15 gün önce açılmadan çöktü.

Sadece iki yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulan köprünün, orta kısmında taşıyıcı kolonların olmaması nedeniyle dökülen betonun ağırlığına dayanamadığı için çöktüğü iddia edildi. Çöken köprü için yapılan ihaleyi belediyenin yüklenici şirkete 3 milyon 440 bin lira bedelle verdiği ortaya çıktı.

“Köprüyü müteahhit yapıyor, belediyenin zararı yoktur”

Kullanıma açılmadan çöken köprü Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP Meclis Üyeleri tarafından gündeme getirdi.

Köprü hakkında açıklama yapan Başkan Mustafa Demir, köprünün proje ve imalat hataları olduğunu belirterek, “Çalköy Köprüsü’nün yapımı ve projesinde hata olduğu belirlendi. Çöken köprüde olay sonrası incelemeler başlatıldı. Hem yapımında hem projede hata gözüküyor. Bu köprüyü müteahhit yapıyor dolayısı ile belediyemizin en ufak bir zararı yoktur” dedi.

Şimdiye kadar firmaya ödeme yapılıp yapılmadığı konusunu muallakta bırakan ancak herhangi bir ödeme yapılmadığını ima eden bu açıklama kafalardaki soru işaretlerini gidermeye yetmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler