ABD’li gazeteci Andre Vltchek Karaköy’de aracının içinde ölü bulundu

ABD’li gazeteci Andre Vltchek Karaköy’deki aracının içinde ölü bulundu. 

ABD’li gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie İndira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun’dan kiraladığı VIP araçla İstanbul’a yola çıktı. 

Kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi, Vltchek’i uyandırmak istedi. Vltchek’i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek’in öldüğünü belirledi.

Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti. Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı.

Vltchek’in ölümünü polis kayıtlarına “şüpheli ölüm” olarak geçtiği bildirildi. Cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekilirken, Vltchek’in eşi ve şoförlerin ifadesinin alınacağı öğrenildi.  Polisin soruşturması devam ediyor. 

1.png

 

Vltchek, 10 gün önce Aydınlık gazetesine konuşmuş ve koronavirüsü salgınının uluslararası etkilerini, Çin, Rusya ve ABD’nin durumunu değerlendirmişti. Vitchek “Türkiye ile ilişkim 25 yıl öncesine, Yugoslavya savaşıyla ilgili haberler yaptığım ve savaşın psikolojik etkilerinden sıyrılmak için Viyana’ya gittiğim döneme dayanıyor. İlk andan itibaren Türkiye’ye aşık oldum. Fakat bu sevgim oldukça karmaşık. Bir sanatçı olarak, bir romancı olarak dünyadaki en güzel mekanlardan biri olan İstanbul’u seviyorum. Bu kente aşığım. Fakat problem şurada: Türkiye politik olarak çok karmaşık. Söz konusu Çin ise ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Söz konusu olan Amerika ise ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Türkiye sürekli değişir. Türkiye’de çok yazdım fakat hiçbir zaman bütünüyle anlayamadım” diye konuşmuştu.

Andre Vltchek’in birçok kitabı ve belgesel filmi de bulunuyor.

 

2222-001.png

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img

Sıcak Gelişmeler

Benzer Haberler