1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tevhid Dergisi'nden Basında Çıkan Yalan Haber ve İddialara İlişkin Açıklama
Tevhid Dergisi'nden Basında Çıkan Yalan Haber ve İddialara İlişkin Açıklama

Tevhid Dergisi'nden Basında Çıkan Yalan Haber ve İddialara İlişkin Açıklama

Dün Tevhid dergisi ve Halis Bayancuk (Ebu Hanzala) Hocamız hakkında hiçbir temele ve kaynağa dayanmayan iddialardan oluşan tamamen hayal ürünü, maksatlı bir haber medyaya servis edildi.

A+A-

Söz konusu haberin içeriğine bakıldığında kasten ve bilinçli bir şekilde bir şeylerin kurgulanmaya ve tezgâhlanmaya çalışıldığı açıkça görülüyor. Haberde Tevhid Dergisi camiası ve bu camianın öncüsü Halis Bayancuk (Ebu Hanzala) Hocamız hakkında akla hayale gelmeyecek çirkin iddia ve iftiralar, kim olduğu bilinmeyen sözde bir DAEŞ militanının ağzından haberleştirilerek çok önemli gerçeklere ulaşılmış gibi servis ediliyor. Kaldı ki Hocamızı ölümle tehdit ettikleri Emniyet ve MİT raporları ile sabit DAEŞ örgütüne mensup olan bir militanın ortaya attığı iddiaların ne kadar doğru olacağı hepimizce malumdur.

Varlığı sadece isminin baş harflerinden müteşekkil sözde bir örgüt mensubunun cezaevine girmemek kaygısı ve etkin pişmanlık yasasından yararlanmak amacı ile hayal dünyasında kurguladığı iddiaların söz konusu malum yayın organlarında haber olarak yer almasını ne basın ahlakına nede insani değerlere sığdıramamaktayız.

Bir kurum veya kişi hakkında bu denli ağır iftira ve ithamlar barındıran bir haberi doğruluğu ile ilgili hiçbir araştırma yapmadan her türlü basın ahlakından yoksun bir şekilde, tereddüt etmeden sayfalarına taşıyan yayın organı yetkililerinden Yüce Allah’ın katında şikâyetçi olacağımızı belirtmek isteriz.

Bu haberin basına servis edilmesi ile son aylarda ülkemizdeki İslami dernek ve vakıfların hedef tahtasına oturtularak yeni bir 28 Şubat havası oluşturulmak istenildiğini açıkça müşahede etmekteyiz. Bu nedenle İslami değerlere sahip tüm camiaların bu algı operasyonlarına karşı dikkat ve hassasiyetle yaklaşmalarını temenni ediyoruz.

Son olarak camiamızı ve hocamızı hedef alan bu maksatlı ve her türlü etik değerden uzak söz konusu haber sayfalarında yer vermeyen vicdan sahibi ve sağduyulu basın kuruluşlarına da teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum
İlgili Haberler