1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Konya'daki yürüyüş olaysız bir şekilde dağıldı
Konya'daki yürüyüş olaysız bir şekilde dağıldı

Konya'daki yürüyüş olaysız bir şekilde dağıldı

Bugün Konya'da gerçekleştirilen ve Halis Bayancuk Hoca'nın haksız tutukluluğuna, hukuksuz yargılamalarına dikkat çekmeyi amaçlayan farkındalık yürüyüşü, polis müdahalesi sonrası olaysız bir şekilde sonlandırıldı.

A+A-

Halis Hoca'nın sevenlerinden oluşan 50 gönüllü bugün erken saatlerde, Konya Karatay'da bulunan Aziziye Cami önünde bir grup ve Karatay Kültür Merkezi Panorama Müzesi önünde ikinci bir grup halinde yürüyüş için toplandı.

Kısa bir bilgilendirme açıklamasının ardından hukuksuzluklara dikkat çekilmesi için yürüyüşe geçildi. Sosyal izolasyon kurallarına riayet eden gönüllüler, çevreye hiçbir rahatsızlık vermeden ellerindeki döviz ve pankartları taşıyarak belirlenen güzergâhtan Konya Karatay Adliyesi önüne doğru yürüyüşe geçtiler.

Adliye önünde sonlandıracakları yürüyüşün ardından basın açıklaması yapmayı planlayan gönüllüler, polis müdahalesiyle durduruldu. Fiziksel müdahalede bulunmayan polis ekipleri, makul bir üslup ile yürüyüşe izin veremeyeceklerini beyan ettiler. Gönüllülerin izahları kabul görmeyip yürüyüşe devam etme talepleri geri çevrilse de bulundukları yerde bir basın açıklaması yapmaları mümkün oldu. 

Herhangi bir taşkınlığa mahal vermemek adına kolluk kuvvetlerinin yaklaşımına misliyle karşılık veren gönüllüler, yürüyüşü o noktada sonlandırarak olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.