1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kanada Kiliselerine yönelik davalar sona erebilir
Kanada Kiliselerine yönelik davalar sona erebilir

Kanada Kiliselerine yönelik davalar sona erebilir

Avukat, Kanada Kiliselerine Yönelik Davaların 'Yolda Aylar' Mahkemesinde Sona Erebileceğini Duyurdu.

A+A-

Anayasa Özgürlükleri için Adalet Merkezi'nde (JCCF) bir personel avukatı olan Lisa Bildy'ye göre , Ontario'daki eyalet sınırlamalarına mahkeme salonunda itiraz edilmedi ve bu gerçekleşirse, süreç, kilitlenmenin olası tarihinin ötesine geçebilir.

Bildy: Hükümet kiliseler üzerinde çok daha fazla baskı uyguluyor, görünen o ki, artan yaptırım tedbirleri de dahil. Yani kiliseler gibi küçük işletmeler de kapalı olsa da, burada sahip olduğumuz büyük mağazalarımız - Costco, Walmart - bu tür yerlerin açılmasına hala izin veriliyor. Bu yüzden bazı insanlar kiliselerin bazı işletmelerden daha fazla tercih edildiğini düşünüyor.

Ama bence en büyük etki yaptırım. Polis gelip kiliseye gidenleri ve kilise liderlerini suçluyor -  açılmaya devam ettikleri için onları çok büyük para cezaları ile tehdit ediyorlar , ki bunlardan bazıları da almış.

Lisa Bildy: Şimdiye kadar mahkemeye çıkıp bunun değerini tartışma şansımız olmadı. Dolayısıyla, Kanada'da Anayasamızın bir parçası olan Haklar ve Özgürlükler Şartı var ve vatandaşlara belirli temel özgürlükleri ve hakları garanti ediyor. Ve buna barışçıl bir şekilde toplanma ve ibadet etme hakkı da dahildir. Ancak Şart'ta bu haklarla ilgili bir sınırlama var. Ve eğer haklarımızı ihlal edeceklerse, hükümet bunu yapmanın haklı olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Öyleyse, hükümetin bu hakları ihlal etmesine neden izin verilmesi gerektiğini gösterme yükümlülüğü, açıkça yaptığı gibi. Şimdiye kadar, bu kısıtlamaların adli incelemesinin yolunda pek bir şey olmadı.

Yani, hükümet gerçekten teste tabi tutulmadı - kesinlikle Ontario'da değil. Yani bu suçlamalar atıldı, ancak mahkemelerde çok hızlı bir şekilde ele alınmıyor. Kiliseler aleyhine açılan bu suçlamalarla ilgili duruşmalara aylar ve aylar geçecek, bu sırada bir savunma olarak Haklar Bildirgesi'ni yükselteceğiz ve hükümeti sınayacağız. Kilitleme o zamana kadar bitmiş olabilir.

Ancak, temsil ettiğimiz bir kilise - ve  bununla ilgili bir haber bülteni gönderdim . Onları uymaya zorlamak için bir emir alındı. Ve bu emir temelde kısıtlamalara karşı çıkmamız için 30 güne izin veriyor. Yani mahkemeye girip bunu biletlerden daha erken yapabiliriz. Ancak esaslar hakkında duyulması muhtemelen aylar sürecek.

Lisa Bildy: Evet, ilkbaharda kiliselerin yüzde 30'a açılmasıyla ilgilenmiştim ve o zaman hükümete kiliselerin gereksiz olmadığını iddia ettik. Gerekli olmayan işleri kapattılar ve buna kiliseler de dahil.

Biz de şunu tartıştık: "Bakın, bir içki dükkanına gitmek veya Costco'da elektronik alışveriş yapmak kadar önemlidirler, bu yüzden onları kısıtlamak adil değil".

Ve hükümet % 30'a açık yaptı ve Aralık ayına kadar bu şekilde devam etti. Şimdi, sanırım daha sıkı bir tecrit yapmak için çok baskı altında olduklarını düşünüyorum, bu yüzden kiliseleri 10 sınırına geri götürdüler. Bunu açacaklarını düşünüyorum, ancak kesinlikle onlara biraz baskı uygulamayı umuyoruz. ve onlara şunu bildirin - "biliyorsunuz, hükümete hesap soracağız". Bu yüzden, umarım, bir sonraki kısıtlama turunda biraz pes ederler ve en az yüzde 30'a geri dönerler.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.