1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halis Hoca neden suçsuz?
Halis Hoca neden suçsuz?

Halis Hoca neden suçsuz?

Halis Bayancuk Hoca’nın 13 yıldır haksız yargılanması bitmedi, bitmiyor! Yaşanan hukuksuzluğu artık vicdanlar kabul etmemektedir. Bu zulmü lanetliyor ve dünyaya haykırıyoruz: Halis Bayancuk Hoca suçsuzdur; tahliye edilmeli.

A+A-

Halis Hoca Neden Suçsuz? 

1. Halis Bayancuk Hoca’nın 13 yıldır haksız yargılanması bitmedi, bitmiyor!

2. Tüm hukuk sistemlerinin ortak kabulü olan “Suçsuzluğun karinesi, suça dair bir delilin olmamasıdır.” kaidesince bir dakika bile cezaevinde kalmaması gereken Halis Hoca maalesef toplamda 2796 gündür tutuklu.

3.  Bu haksızlık yetmezmiş gibi zulme bir yenisi daha eklenerek, ortada somut hiçbir delil olmamasına rağmen son 3 ay içinde 2 ayrı mahkemeden aynı anda hem El-Kaide hem IŞİD Terör Örgütü Yöneticisi olma suçlamasıyla 12,5 yıl ceza aldı.

4. Halis Bayancuk Hoca Türkiye’de onca baskıya rağmen İslam’ın doğru anlatılması ve anlaşılması için büyük bir çaba sarf etmiş ve bu çaba içerisinde tüm çalışmalarını şeffaflıkla yürütmüştür.

5. Ancak kendi ifadesiyle “gözleri aydınlığa kör, kulakları hakka sağır, vicdanları zulme duyarsız yarasalar” tevhid davetinin duyulmasından hoşlanmadığı için -mevcut yasalarla fikirlerini de yargılayamayacaklarından- “iftira ve zulüm” yöntemine başvurmuşlardır.

6. Tüm bu süreç içerisinde madem mahkemeler ortaya suça dair bir delil koyamadı, bizler suçsuzluğa dair bazı delilleri ortaya koyalım.

7. 15 Temmuz’a kadar Halis Hoca’yı yargılayanlar FETÖ mensuplarıdır. Hakiminden savcısına, emniyet amirinden operasyon düzenleyen memuruna kadar hepsi ya hapiste ya da firardadır. Bu hususta dosyaya suç olarak yansıyan şu cümleleri koymak fehmedebilene yeterlidir:

8. Halis Hoca’nın IŞİD ve El-Kaide lideri olmadığı mahkemeler dosyalarına giren istihbarat raporlarımda ifade edilmiştir. Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinin, Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinin, Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinin raporları fehmedebilene yeterlidir:

9. TÜRKİYE DEVLETİ YETKİLİLERİ IŞİD İÇİN “SURİYE BİZİM İÇ MESELEMİZ”, “IŞİD DENİLEN YAPI RADİKAL TERÖRİZE BİR YAPI GİBİ GÖRÜLEBİLİR AMA…”, “SURİYE’NİN ÖZ EVLATLARI” İFADELERİNİ KULLANIRKEN HALİS HOCA ORADAN İNSANLARI SAKINDIRMIŞTIR!

10. Bu konuya, 2014 yılında yayımlanan Tevhid Dergisinin 30. sayısı fehmedebilene delil olarak yeterlidir:

11. BİR İNSAN HEM IŞİD HEM EL-KAİDE HEM DE FARKLI BİR ÖRGÜT LİDERİ -ZİRA 12.5 YIL KARAR VEREN SON MAHKEME HANGİ ÖRGÜT LİDERİ OLDUĞUNA KARAR VERMEMİŞTİR- OLAMAZ! Bu gerçeği sadece biz değil, mahkemelerin kendisi ve istihbarat raporları söylemektedir: 

12. T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ HAZIRLADIĞI IŞİD/DAEŞ RAPORU’NDA NE HALİS HOCA’NIN NE DE BİR YAKINININ İSMİ GEÇMEMEKTEDİR

13. DAEŞ örgütünce Türkiye’de 10 ayrı canlı bomba saldırısı, 1 bombalı saldırı ve 3 silahlı saldırı olmak üzere toplamda 14 saldırı gerçekleşmiştir.

14. Saldırılar sonucu toplamda 304 kişi hayatını kaybetmiş 1338 kişi de yaralanmıştır. Böyle ciddi eylemlerin İçişleri Bakanlığının istihbarat raporlarında çok ayrıntılı bir şekilde ele alındığı muhakkaktır.

15. TÜM BUNLARA RAĞMEN LİDERİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN ÖRGÜTÜN EYLEMLERİNDE HALİS HOCA’NIN HİÇBİR YERDE İSMİ GEÇMEMEKTEDİR! GEÇMEDİĞİ GİBİ MAHKEMELERDE SORULMAMIŞTIR BİLE!

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler