1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halis Hoca ile gündeme dair "Seni tenzih ederim Rabbim!"
Halis Hoca ile gündeme dair "Seni tenzih ederim Rabbim!"

Halis Hoca ile gündeme dair "Seni tenzih ederim Rabbim!"

Halis Hoca, Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan, son haftalarda ise tüm dünyaya yayılarak pandemik salgın olarak ilan edilen koronavirüs salgınının ulaştığı korkunç boyutlar üzerine kaleme aldığı yazısını resmi twitter hesabı üzerinden paylaştı.

A+A-

"Seni tenzih ederim Rabbim! Gözle görülmeyen bir varlıkla, modern cahiliyenin kendisiyle övündüğü ne varsa ters yüz ettin. Ekonomi, eğitim, eğlence, spor, turizm… durdu!

Seni tenzih ederim Rabbim! İnsanın, evrenin ve hızını alamayıp, "tanrının sırrını" çözdüğünü iddia eden cahiliye; gözle görülmeyen bir varlık karşısında acziyet içinde, tıkandı!

Seni tenzih ederim Rabbim! Modern cahiliyenin taktığı tüm sahte maskeleri, avuç içi kadar beyaz bir maskeyle düşürdün. (Me)deniyet havarileri birer barbar gibi rafları yağmalıyorlar.

Seni tenzih ederim Rabbim! Modern cahiliyenin ulaşılmaz sanılan güç ve iktidarının ne kadar kırılgan olduğunu gösterdin. Göklerin ve yerin orduları şöyle dursun, tek bir virüsle ne hâle geldiler!

Seni tenzih ederim Rabbim! Dünyaya gelişmişlik/ilericilik dersi veren Avrupa’nın; üç hafta içinde sağlık sistemi çöktü, aşağıladıkları Doğu’dan/Çin'den yardım almak zorunda kaldılar.

Seni tenzih ederim Rabbim! Senin yardımını hak ettiğimiz takdirde küfrü "ol" diyerek kahredeceğini bir daha gösterdin. Ki sen, kullarına sürekli ayet gösterirsin (40/13).

Seni tenzih ederim Rabbim! Samiri, dokunulmaması gereken "bir" şeye dokundu, ömür boyu dokunulmamakla cezalandırıldı. (20/96-97) Bugün dokunulmaması gereken "her şeye" dokundular/bozdular; birbirlerine dokunmamakla cezalandırıldılar.

Seni tenzih ederim Rabbim! Bunca şirk, isyan ve zulme rağmen, insanları kendi hâline terk etmedin. Yine ve yeniden onları uyardın;

"(Bunun üzerine) ayrı ayrı ayetler/mucizeler olan tufan, çekirge, (bit, pire, böcek vb.) haşerat, kurbağalar ve kan yolladık üzerlerine. Yine büyüklenip kibre kapıldılar ve suçlu günahkâr bir toplum oldular." (7/133)"

 

                                                  Halis Bayancuk Hoca [Ebu Hanzala]

Silivri 9 Nolu Kapalı Cezaevi 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler