1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakırköy Meydanı'nı büyütmek için arsa takası
Bakırköy Meydanı'nı büyütmek için arsa takası

Bakırköy Meydanı'nı büyütmek için arsa takası

İBB, Bakırköy Kaymakamlığı ile arsa takası yaparak Bakırköy Meydanı’nı büyütmeyi planlıyor. İBB, Bakırköy Meydanı’ndaki araziye karşılık, Bakırköy Adliyesi’nin yanındaki meydanı vermeyi düşünüyor.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Bakırköy Kaymakamlığı’nın, Bakırköy Meydanı’nda bulunan kaymakamlık ve ilçe emniyet müdürlüğü binalarının da içerisinde bulunduğu arazinin trampa edilmesiyle ilgili teklifini görüştü.

Bakırköy Kaymakamlığı İBB’ye yaptığı başvuruda, Bakırköy Adliyesi ile yeni yapılmakta olan Bakırköy Belediye Başkanlık binası arasındaki arazinin, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü mevcut binalarının bulunduğu araziyle takas edilmesini istemişti.

İBB Başkanlık Komisyonu da söz konusu arsaların başa baş takasına (trampa) ilişkin olarak bir rapor hazırladı. Raporda mülkiyeti Hazine'ye ait Bakırköy Meydanı'ndaki arazi ile mülkiyeti İBB’ye ait ve Hazine arazisinin iki katından büyük Adliye'nin yanındaki arazinin başa baş takasını uygun gördü.

Proje Yarışması Açıklamıştı

bakirkoyy-g2dx.jpg

Bakırköy Kaymakamlığı’nın başvurusu üzerine hazırlanan teklifle ilgili olarak İBB Meclisi’nin aldığı kararda özetle şöyle denildi:

“Teklif incelenmiş olup; mülkiyeti Hazineye ait Bakırköy Kartaltepe Mahallesi 132 ada 4 parsel sayılı 5.581,6 metrekare yüzölçümlü taşınmaz 135.345.540 TL, mülkiyeti Başkanlığımıza ait, Bakırköy Osmaniye Mahallesi 267 ada 134 parsel sayılı 12.304,14 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 135.345.540 TL olarak başa baş takası(trampası), uygulama aşamasında imar planı gereği terki gereken alanlar terkedilmeden uygulama yapılmaması; Belediye Kanunun 18/g maddesi uyarınca uygun görülmüştür."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.