1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ak parti Kadın Kolları'nın şikayet ettiği Dilipak ifade veriyor
Ak parti Kadın Kolları'nın şikayet ettiği Dilipak ifade veriyor

Ak parti Kadın Kolları'nın şikayet ettiği Dilipak ifade veriyor

İstanbul Sözleşmesi konusunda eleştirel yazıları sebebiyle AK Parti Kadın Kolları tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan yazar Abdurrahman Dilipak, savcılığa yazılı savunma verdi.

A+A-

İstanbul Sözleşmesi'ne karşı kaleme aldığı yazısından sonra hakkında savcılıklara çok sayıda şikayet dilekçesi verilen Abdurrahman Dilipak ifade vermeye başladı.

Dilipak'ı; AK Parti, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Halkın Kurtuluşu Partisi (HKP) şikayet etmişti. 

Bugün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na şüpheli sıfatıyla ifade veren Dilipak, 40 sayfalık bir de savunma dilekçesini dosyaya sundu.

''Yeşil sermaye'' üzerine düşeni yapmıyor

Savunmasında LGBT'nin toplumda aile ve gençlikte meydana getirdiği tahribatı ele aldığını belirten Dilipak, "Hakaret kastı yoktur ve toplumda infiale sebeb olan, yıllardır ülke gündeminden düşmeyen, aileyi korumaya çalışan fuhşiyat konusunda, ahlakın yozlaştırılmasına karşı aktüel, güncel ve 'kamu yararı' olan bir konu savunulmaktadır" ifadelerini kullandı.

LGBT'yi savunan, onlara destek olan holdinglerin isimlerini zikrettiğini, "yeşil sermayenin" üzerine düşeni yapmamasını eleştirdiğini aktaran Dilipak, "Hakaret olduğu söylenen sözlerin muhatapları bu sözü 'onur' kabul etmektedirler. Afişlerde kendileri 'f.....' olarak tanımlamaktadır. Burada bir paradoks söz konusudur" dedi.

''Kendilerine 'f.....' demeyenlere karşı rencide edici bir söz kullanmadım''

Kendilerini "f..... sıfatıyla tanımlayanların dışındakileri rencide edici bir söz sarf etmediğini dile getiren Dilipak, HKP'lilere karşı da küçük düşürücü bir söz söylemediğini vurguladı.

"Bu uyarı, Edeb Ali'nin Osman Gazi'ye öğüdü, ya da 'aranan Hz. Ömer' karakterine bir gönderme şeklinde bir uyarı söz konusu idi.

'Müzmin bir sanık' olarak bir kez daha yargı huzurundayım! Ortada ne suç kastı var, ne suç olan bir ifade. Ne suçun maddi unsuru, ne manevi unsuru var.

Birilerinin 'onur' kabul edildiği bir 'ikrar' söz konusu. Bir çok kişinin ayağına bastığımın farkındayım. 5G, Starlink, COVİD, Neurolink, Chip, Gıda, tarım, hayvancılık, sağlık, enerji, teknoloji, siber güvenlik ve savunma, siber altyapı, Humonoid, Hilafet, Doğu Roma, Osmanlı Milletler Topluluğu, yakın tarih, uluslararası ilişkiler, torpil, yolsuzluklar, aile, ahlaki değerlerin yozlaşması gibi, 2 düzineden fazla konu var fikirlerim ve eylemlerimle arkalarındaki lobileri rahatsız ettiğimi biliyorum. Bunu Hak rızası için ülkem ve halkım adına bilerek yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. 

Maksadı aşan bir ifadem yoktur, maksadı dışında çarpıtılan bir ifadem vardır."

Abdurrahman Dilipak'ın perşembe günü de AK Parti ve KADEM'in şikayetleri nedeniyle sözlü olarak ifade vereceği öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.