1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP lideri Bahçeli Soma'da iş güvenliğinin yetersiz ve 'herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu' olduğunu söylerken, Enerji Bakanı Taner Yıldızı ise çalışmalarından dolayı övdü.
MHP lideri Bahçeli Soma'da iş güvenliğinin yetersiz ve 'herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu' olduğunu söylerken,  Enerji Bakanı Taner Yıldızı ise çalışmalarından dolayı övdü.

MHP lideri Bahçeli Soma'da iş güvenliğinin yetersiz ve 'herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu' olduğunu söylerken, Enerji Bakanı Taner Yıldızı ise çalışmalarından dolayı övdü.

MHP lideri Bahçeli Soma'da iş güvenliğinin yetersiz ve 'herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu' olduğunu söylerken, Erdoğan'ın Soma ziyaretinde yaşananlar için de Erdoğan Soma'da terör estirdi dedi. Bahçeli, Enerji Bakanı Taner Yıldızı ise çalışmalarından

A+A-

"Her gösteriyi komplo olarak görüyor"

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere karşı tutumunu eleştirdi. Başbakanın 'her gösteriyi kendisine karşı bir komplo olarak gördüğünü' savunurken şuları söyledi:

"Başbakan gençlerden korkmamalıdır. Onların haklı eleştirilerine kulak tıkamamalıdır. Gezi Parkı’ndan bu yana kâbus görmeyi bırakmalı, her gösteriyi kendisine komplo olarak görmemelidir. Türk gençliği demokratik yollardan iktidar değiştirecek ehliyete sahiptir. Gençlerimizin duygularını ipotek ettirmemelidir. Türk gençliğini dışlamak hiçbir iktidarın yanına kalmamıştır, kalmayacaktır. Türk gençliği demokratik yollardan iktidar değiştirecek güçtedir. Gençlerimiz sokakta TOMA'yla cebelleşmek yerine sandıkta nasıl haklar elde etmek istediklerini idrak etmelidir. Türk gençliği isterse villalarda soygun parası eritmekle meşgul, çıkar karşılığı bağış almakla meşgul Başbakan ve çocuklarının saltanatına karşı son verecektir."

"Herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu"

Bahçeli, 13 Mayıs'taki Soma maden faciasına da değinirken, hayatını kaybeden 301 işçiye rahmet diledi. Aksaklıkları eleştirdi. 

MHP lideri, Soma'daki işçilerin iş güvenliklerinin yetersiz ve 'herkesi isyan ettirecek kadar sorunlu' olduğunu belirtirken, "Bu çağda madenlerdeki iptidai şartlara göz yummak, ölümleri azmettirmek olacaktır" dedi. 

"Allah'tan Erdoğan veba salgını örneğini vermedi"

Erdoğan'ın 19. yüzyıldan örnekler verip maden faciası için "Bu işin fıtratında var" sözlerini de eleştiren Bahçeli "Bu sözler acımasız ve zırvadır. Başbakanın fıtratında koruma ordusuyla gezmek, önüne gelene tokat atmak, Somalı madencinin fıtratında kömürden zehirlenmek vardır. Başbakanın fıtratında aşağılık müşavirlerinin yerdeki göstericilere tekme savurması, Somalı ve Zonguldaklı madencilerin fıtratında toprağa gömülmek vardır. Başbakan Erdoğan yaslı Somalılara meydan okumuş, terör estirmiştir. Erdoğan'da merhamet kalmamıştır. Her tepkiyi kendisine karşı darbe olarak görmektedir" yorumunu yaptı. 

Bahçeli "Allah’tan Başbakan 14. yüzyılda Avrupa’yı inim inim inleten veba salgınından bahsetmemiştir. Eğer önüne konulsaydı Başbakan buzdağına batarak çarpan Titanic’te ölen binlerce kişiden bile örnekler verebilirdi" dedi. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.