1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslam Cephesi lideri Hasan Abbud, Suriye’de farklı muhalif guruplar arasında imzalanan onur belgesi hakkında Orient tv’ye konuştu.
İslam Cephesi lideri Hasan Abbud, Suriye’de farklı muhalif guruplar arasında imzalanan onur belgesi hakkında Orient tv’ye konuştu.

İslam Cephesi lideri Hasan Abbud, Suriye’de farklı muhalif guruplar arasında imzalanan onur belgesi hakkında Orient tv’ye konuştu.

Onur belgesi ile ulaşmak istedikleri hedefleri belirten Abbud, islam, şeriat, hilafet gibi kavramlara değinmezken adalet, özgürlük ve hukuk temelli bir devlet hayallerinin olduğunu yineledi.

A+A-

Şeriat istediklerini söylemeyip demokrasiye göz kırpan Hasan Abbud, devrime hizmet edecek olan her türlü olumlu katkıya kapılarının açık olduğunu yineledi fakat yardım etmek amacıyla muhacirlerin Suriye’ye gelmesini bunun kapsamı dışında tuttu.

Muharcirleri değil batının silahlarını istiyoruz

Suriye halkına yardım etmek amacıyla Suriye’ye gelen muhacirlerin, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi tarafından kandırıldığını ve muhacirlerin bu guruba katıldığını söyleyen Hasan Abubd, İslam Devleti'ne katılan muhacirlere karşı da savaşılacağını söyledi.

Devrimin Suriyelilere ait olduğunu ve devrimin yegane öğesinin Suriye halkı olduğunu belirten Hasan Abbud, Suriye’ye gelmek isteyen muhacirlere, “Suriye’ye gelmeyin” mesajını vererek “bizim savaşçıya değil, silaha ihtiyacımız var” dedi.

Suriye cihadında
 bir Ubeyy b. Selul portresi

Hasan Abbud, anlaşmazlıklara rağmen daha önce IŞİD’e karşı savaşmadıklarını hatırlatan spikere “Her ne kadar medyada duyulmamış olsa da, sahada bulunanlar, bu çeteye karşı Suriye’nin çeşitli kentlerinde ilk savaşanlar arasında bizim olduğumuzu biliyorlar” dedi. Kısı süre önce verdiği demeçlerde "islami gruplar arasındaki fitne ateşi söndürülmeli diyen Abbud’ un olayların cereyan ettiği tarihlerde Ubeyy b. Selul misyonunu yüklendiği kendi ağzından doğrulandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.