1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: "Libya bizden asker talebinde bulunursa, gidebiliriz"
Erdoğan: "Libya bizden asker talebinde bulunursa, gidebiliriz"

Erdoğan: "Libya bizden asker talebinde bulunursa, gidebiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'Her İnsan Bir Dünya' temalı programa katıldı. Gündemdeki sorulara yanıt verdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'Her İnsan Bir Dünya' temalı programa katıldı. Program çerçevesinde konuşan Erdoğan "Özgürlük alanlarını genişlettik, insan haklarına ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Avrupa lideri ile ilgili soruya Erdoğan "Avrupa'da şu anda ciddi manada bir lider krizi, boşluğu var. 'Avrupa'da şu lider örnektir' diyebilecek cesareti bulamıyorum. Eskiden Berlusconi'yi beğendiğim liderlerden biriydi... " dedi.

"Trump ve Putin'in gizli ajandaları yok"

Erdoğan, Trump ile Putin için de Erdoğan " Trump'ı seversiniz sevmezsiniz, gizli ajandası yok. Putin de aynı şekilde, gizli ajandası yok. Birbirimize karşı açık ve net bir şekilde adımlarımızı atıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'Her İnsan Bir Dünya' temalı programda konuşuyor...

Erdoğan "Özgürlük alanlarını genişlettik, insan haklarına ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Avrupa lideri ile ilgili soruya Erdoğan "Avrupa'da şu anda ciddi manada bir lider krizi, boşluğu var. 'Avrupa'da şu lider örnektir' diyebilecek cesareti bulamıyorum. Eskiden Berlusconi'yi beğendiğim liderlerden biriydi... " dedi. Erdoğan,  Trump ile Putin için de Erdoğan " Trump'ı seversiniz sevmezsiniz, gizli ajandası yok. Putin de aynı şekilde, gizli ajandası yok. Birbirimize karşı açık ve net bir şekilde adımlarımızı atıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Libya'ya asker gönderebiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye, Libya'ya asker gönderecek mi' sorusuna şu cevabı verdi:

"Ülkelere bunların bilgilerini sürekli veriyoruz. Asker gönderme konusunda Rusya'dan bir güvenlik şirketi söz konusu. Bu şirket oraya güvenlikçilerini göndermiş durumda. Libya bizden böyle bir talepte bulunursa biz Libya'ya da aynı şekilde elemanlarımızı yeteri derecede neyse gönderebiliriz. Bunlar bizimle böyle bir güvenlik anlaşmasını imzaladıktan sonra bir engel söz konusu değildir.

"Almanya senin sınırın var mı? Fransa, İngiltere senin? Bizim orada 911 km sınırımız var. Biz sürekli taciz ediliyoruz. Bizim şehitlerimiz var tabii ki de orada olacağız. Siz ne zaman çıkarsanız, biz de bu teröristlerden orayı ne zaman temizlersek o zaman çıkacağız. Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok. Bizim mevcut topraklarımız bize yeter."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.