1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Dünya Müstekbirlerinin Kurduğu Tuzaklar Bozuluyor mu?" Halis Hoca ile Gündeme Dair
"Dünya Müstekbirlerinin Kurduğu Tuzaklar Bozuluyor mu?" Halis Hoca ile Gündeme Dair

"Dünya Müstekbirlerinin Kurduğu Tuzaklar Bozuluyor mu?" Halis Hoca ile Gündeme Dair

Halis Bayancuk Hoca, tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını sebebiyle değişen dünya dengelerine ve altüst olan sistemlere nasıl bir bakış açısıyla yaklaşmamız gerektiğini kısa bir şekilde açıklıyor.

A+A-

"İnsanları/toplumları müşrikleştirmek için gece gündüz aralıksız tuzak kuran (34/33) bir dünya düzeninde yaşıyoruz. Tevhidin izlerini silmek ve şirk mikrobunu yaymak için her yolu deniyorlar.

Zira biliyorlar ki; tevhidle Allah’a teslim olanın sahibi bellidir; bilgi kaynağı bellidir; ölçüleri bellidir! Muvahhidi sömürmek mümkün değildir. Sömürü için mutlaka şirk olmalıdır.

Sahibi belli olmayan, bilgi kaynakları bulanmış ve ölçülerini yitirmiş insan yani müşrik; onuru, emeği, hayatı, duyguları… sömürüye açık insandır. Şu ana kadar tuzak kurdular, şimdi görüyoruz ki; yüce Allah tuzaklarını bozuyor.

İşgal ettikleri topraklardan 300 milyon insan mülteci durumunda ve bu insanlar yönlerini Batı'ya çevirmiş durumda. 1 milyon mülteci karşısında afallayan Batı, bu insan seli karşısında nasıl dayanacak?

11 Eylül sonrasında, kendini İslam’a nispet edenlerin eylemleri sonucu, batı ülkelerinde ölen insan 107. Irkçı eylemlerde ölen insan sayısı ise 110!

İslam'ı karalamak için ürettikleri argümanlar (islamofobi), batı ülkelerinde nur topu gibi bir sorun doğurdu: ırkçılık! Batı, kendi karanlık tarihinden ırkçılığın ne demek olduğunu çok iyi biliyor.

Vahiyden ve sünnetullahtan biliyoruz ki; önce bir kaos olacak sonra o kaostan bir düzen çıkacak. Ve yine biliyoruz ki; Allah adildir! O (cc) samimi insanları zayi etmeyecektir.

Bize düşen Allah’a karşı hüsnüzannımızı korumak, vahye tutunmak, imanımızı ve salih amellerimizi gözden geçirmektir. Yüce Allah insanlığın gidişatına bu sıfatlara sahip insanlarla müdahale etmektedir."

 

 

  Halis Bayancuk Hoca [Ebu Hanzala]

Silivri 9 Nolu Kapalı Cezaevi 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler